Jak przygotować domowy płyn do dezynfekcji i czyszczenia tapicerowanych mebli

DIY Data publikacji: 03 czerwca 2018

Czasami zdarzy nam się poplamić sofę. Sytuacji może być wiele, od imprezy w domu po po prostu podwieczorkową przekąskę dzieci. Plamy te najlepiej usuwać jak najszybciej i w tym pomoże nam przepis na płyn, który dzisiaj Wam przedstawimy. Również sprawdza się on w przypadku dezynfekcji tapicerowanych mebli. Dlaczego warto to robić? Są one siedliskiem roztoczy. Chociaż nie widzimy ich gołym okiem to one tam się znajdują czyhając na naszą odporność i powodując problemy zdrowotne. Dlatego warto co jakiś czas nasze meble zdezynfekować.

Najbardziej praktyczna będzie butelka z atomizerem, który rozpyla mgiełkę. Nie chcemy aby materiał był przemoczony, chcemy go tylko zwilżyć i wyczyścić tak by szybko wysechł. Dlatego przygotuj sobie taką butelkę i oprócz tego składniki potrzebne do wykonania płynu do czyszczenia tapicerki.

Składniki

  • woda
  • alkohol
  • biały ocet
  • soda oczyszczona
  • zmiękczacz do tkanin

Przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy zmieszać ze sobą wszystkie składniki. Przygotuj sobie naczynie, które będzie miarką, najlepiej szklankę. Do butelki wlej miarkę wody, a następnie 1/2 miarki alkoholu i octu.  dodaj po łyżce sody i zmiękczacza do tkanin. Zakręć butelkę i wymieszaj składniki. Teraz możesz użyć płynu na swoich meblach! Pamiętaj aby najpierw spróbować w jakimś niewidocznym miejscu czy nie powstają odbarwienia. To jednak zaleca każdy producent środków do czyszczenia tapicerki.

Poradnik wideo

Podobne artykuły