Jak przygotować dom na walentynkową kolację?

Kuchnia Data publikacji: 25 stycznia 2024

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami, zatem czas najwyższy zaplanować coś wyjątkowego na ten dzień. Można przygotować pyszną kolację. Tutaj pojawia się pytanie nie tylko co ugotować, ale też jak przygotować dom.

Pięknie podane proste dania mogą smakować wyjątkowo w święto zakochanych

Dla wielu walentynki to doskonała okazja, by wyrazić uczucie. Większość osób nie ma wiele czasu, stąd też przynajmniej tego jednego dnia chce poświęcić ukochanej osobie swoją uwagę w 100%. Można np. przygotować pyszną kolację. Wystarczy tylko podsmażyć łososia na klarowanym maśle, dodać brązowy ryż i blanszowany kalafior i już smaczne, a zarazem proste danie jest gotowe. Aby smakowało jeszcze lepiej należy właściwie je podać. Doskonale do tego sprawdzą się stylowe serwisy obiadowe. Niewątpliwie na pięknej zastawie nawet bardzo proste dania jeszcze lepiej się prezentują. Nie musicie wybierać białych, możecie postawić na kolorowe, np. czerwone, które idealnie pasują na tę wyjątkową okazję.   

Jak szybko i dokładnie wysprzątać dom na walentynki? 

Warto zadbać o czysty dom na walentynki. Najlepiej przygotować sobie listę prac, które następnie skrupulatnie należy realizować. Oczywiście trzeba odkurzyć całe mieszkanie, a następnie zetrzeć kurze. Ponadto warto także przygotować pachnące obrusy, najlepiej użyć do prania kapsułki zapachowe, które sprawią, że pranie będzie pachnieć niczym drogie perfumy. Jeżeli w łazience piętrzy się góra prania, to także warto umieścić ją w pralce i wyprać, a następnie przełożyć do suszarki bębnowej i wysuszyć. Nie można zapomnieć o przygotowaniu odpowiedniej atmosfery w domu. Najlepiej porozstawiać odświeżacze powietrza, przynajmniej w dwóch miejscach na kilka godzin. W ten sposób w domu będzie pięknie pachnieć. Wcześniej nie zapomnijcie otworzyć okien i przewietrzyć pomieszczenia. Dzięki temu także pozbędziecie się przykrych zapachów, choćby powstałych podczas gotowania czy smażenia. 

Jak przygotować dom na walentynki? 

Wiele osób zastanawia się, jak przygotować dom na walentynki. Teraz możemy już przejść do przygotowania domu na walentynki. Warto zadbać o odpowiednią atmosferę i przynajmniej w tym jednym dniu postarać się, by zapewnić drugiej połówce wszystko, co najlepsze. Na co dzień nie ma się czasu na romantyczne gesty, więc przynajmniej w walentynki można nadrobić zaległości. Koniecznie zadbajcie o stół. Umieśćcie na nim elegancki obrus, np. wykonany z koronki z dekoracjami w kształcie serc. Małe plastikowe figurki będą świetnie się prezentować. Jeżeli macie odrobinę więcej czasu, to możecie wykonać je samodzielnie np. z ciastoliny bądź ciasta z mąki i wody. Sprawdzą się także świetlne girlandy czy cotton balls w kształcie serduszek, które pozwolą uzyskać nastrojowy klimat. Na stole koniecznie umieśćcie bukiet czerwonych róż. Możecie też wybrać różowe kwiaty. Ponadto obok wazonu umieśćcie świeczniki z dużymi, czerwonymi świecami, a także kilka małych świeczek zapachowych. Na stole rozsypcie też odrobinę płatków kwiatów. Zadbajcie o najmniejsze detale. Mamy na myśli choćby serwetki, które możecie ułożyć w kształcie serc. Wystarczy tylko złączyć krawędzie po skosie. Jeżeli chcecie naprawdę zaskoczyć ukochaną osobę, to wybierzcie duże ledony, które przypominają dekoracje znane z PRL.      

Podobne artykuły