Jak przechowywać wypieki? Pudełka na ciasto na różne okazje 

Porady Data publikacji: 28 lutego 2022 / Aktualizacja: 2022-12-10

W naszej kulturze różnorodne ciasta są obowiązkowymi elementami każdego święta lub rodzinnej imprezy. Mamy, babcie i ciocie zaskakują nas pysznymi wypiekami, których ilość często przerasta pojemność żołądków gości. Z roku na rok świadomość ludzi na temat marnowania jedzenia jest coraz większa. Nie przychodzi nam już z taką łatwością wyrzucanie dobrego do spożycia ciasta, dlatego staramy się znaleźć rozwiązania, które pozwolą nam ocalić jak najwięcej smakołyków. Jak przechowywać wypieki, oraz jakie pudełka na ciasta wybierać? Odpowiedzi na te i więcej pytań zawarliśmy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Plastikowe opakowanie na ciasto 

Plastikowe pudełko na ciasto pozwoli zachować świeżość ciasta umieszczonego w blaszce na dłużej. Duże plastikowe pudełko z przezroczystą pokrywą z rączką umożliwi łatwe oszacowanie, ile kawałków wypieku jeszcze nam zostało. Pudełko włożone do lodówki da ciastu kilka dodatkowych dni świeżości, nie dopuszczając do wyschnięcia ciasta. Twarde plastikowe pudełko wielorazowego użytku jest także świetnym sposobem na transport ciasta z punktu A do punktu B, na przykład na miejsce imprezy. Minusem takiego rozwiązania jest jedynie fakt, iż pudełko nie jest tanie, zatem zgubienie go w chaosie imprezy jest niemiłe. Jeśli zależy nam na opakowaniu, do którego nie będziemy przywiązywać zbyt wiele uwagi, proponujemy inne rozwiązania.

Pudełko na ciasto – jednorazowe pudełka na ciasto 

Kartonowe pudełka na ciasto stają się bardzo popularnym rozwiązaniem, które umożliwia bezpieczne przechowywanie wypieku w oczekiwaniu na wilki dzień, albo podczas podróży. Pudełka często możemy spotkać w piekarniach i cukierniach, które używają ich do zabezpieczania ciast i tortów. W zależności od rodzaju, pudełko na ciasto wyposażone jest w okienko, albo rączkę, która umożliwia wygodne przenoszenie wypieku. Planując większą imprezę, lub rodzinne spotkanie, na którym zwykle nie brakuje różnorodnych słodkości, warto zaopatrzyć się wcześniej w kilkanaście składanych kartonów jednorazowych na ciasto, które mogą zostać wykorzystane do rozdzielenia pozostałości jedzenia między gości, tak aby nic się nie zmarnowało. Zapewniamy, że takie pamiątki ze spotkania zawsze będą mile widziane.

Pudełka na ciasta weselne 

Każde małżeństwo z pewnością potwierdzi nasze słowa. Po weselu ilość jedzenia, które nie zostało spożyte przez gości, jest ogromna. Para młoda, robi co może, aby spożytkować, ile się da, jednak bardzo często ostatecznie większość pyszności trzeba po prostu wyrzucić. Bardzo dobrym pomysłem jest odsyłanie każdej zaproszonej pary z małym pakunkiem w postaci wybranego jedzenia. Oto pomysł na to jak w łatwy sposób zachęcić gości do zabierania nadmiaru weselnego jedzenia do domu:

Przy wyjściu z weselnej sali można zrobić małe stoisko wyposażone w kartonowe pudełka na ciasto. Na stoisku znajdzie się także dowcipna instrukcja użytkowania waszego pomysłu. Dodatkowo na pudełkach można także pisać i rysować, zatem dorzucenie kilku markerów świetnie urozmaici całość. Goście w momencie wyjścia biorą po pudełku i zabierają z sali to, co najbardziej im spakowało. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu jedzenia pozostanie w brzuchach, a nie wyląduje na śmietniku.    

Artykuł powstał we współpracy ze sklep.margopack.pl    

Podobne artykuły