6 trików, które koniecznie musisz wypróbować!

Porady Data publikacji: 26 stycznia 2019

1. Oparzenie

Zdarzyło Ci się oparzyć lokówką lub prostownicą? Sięgnij po pastę do zębów. Nałóż grubą warstwę na oparzenie i poczekaj, aż pieczenie ustanie. Później ją wytrzyj. Zaczerwienienie również będzie mniejsze i bez problemu przykryjesz je makijażem :)

2. Ból głowy

Masz problem z bólem głowy? Weź ołówek i zagryź go zębami. Pozwoli to rozluźnić mięśnie szczęki. Potrzymaj go tak chwilę, a zobaczysz, że ból zaczyna ustępować. Oczywiście sposób ten nie zadziała jeśli mamy silne bóle głowy.

3. Komar w sypialni

Komar w sypialni nie pozwala Ci zasnąć? Przekrój cytrynę na pół, a następnie w obie połówki wbij po 20 goździków. Aromat odstraszy komary, a dodatkowo pozwoli Ci się odprężyć i szybciej zasnąć.

4. Jak zrobić piękne wzory na ciastach

Chcesz aby ciasto wyglądało olśniewająco? Weź papierową kuchenną serwetkę. Kupisz je w wielu marketach. Serwetkę połóż na cieście, a następnie obsyp ją cukrem pudrem. Teraz gdy ciasto podniesiesz do góry wzór z serwetki na nim pozostanie. Będzie wyglądało zjawiskowo :)

5. Mega szybkie jajko w koszulce

Szybszego sposobu chyba nie znajdziecie :) Wlej ok. 5 cm gorącej wody do szklanki. Dodaj trochę octu i szczyptę soli. Do szklanki wbij jajko i wstaw je do mikrofalówki na 1 minutę. Po tym czasie wyjmij i jajko w koszulce będzie gotowe. Wystarczy je podać na śniadanie :)

6. Brak otwieracza do puszki

Nie masz otwieracza do puszki, a musisz ją otworzyć? Wyjdź na chwilę na zewnątrz. Odwróć puszkę wieczkiem do dołu i potrzyj chwilę o kamień np. chodnik. Łączenie zetrze się, a ty bez problemu podważysz wieczko widelcem. Wystarczy też ścisnąć puszkę aby odskoczyło do góry.

Podobne artykuły