Jak poprawnie nakładać odżywkę na włosy?

Uroda Data publikacji: 04 czerwca 2021 / Aktualizacja: 2022-04-02

Odżywki do włosów to kosmetyki, z których absolutnie warto korzystać. Nie tylko nawilżają włosy. Wzmacniają również ich strukturę i jednocześnie regenerują je. Przywracają też odpowiednie pH skórze głowy. Dzięki temu regularnie stosując odżywki możemy sprawić, że nasze włosy są piękne. Łatwiej się rozczesują i układają. Są przyjemniejsze w dotyku i nabierają blasku. Aby odżywka spełniła swoją rolę powinna być odpowiednio nakładana. Podpowiemy Wam, jak to robić.

Jak nakładać odżywkę na włosy

Nakładanie odżywki na włosy wykonujemy zawsze po ich umyciu. Zwykle jednak robimy to zbyt szybko, bo od razu po opłukaniu ich z szamponu wodą. Włosy przed nałożeniem odżywki powinny być już lekko osuszone ręcznikiem. Im włosy są bardziej zniszczone, tym bardziej powinny być suche podczas nakładania odżywki. Dlaczego? Otóż na włosy mokre odżywkę nakłada się bardzo łatwo, a to sprawia, że zastosujemy jej zbyt mało. Oprócz tego woda, która zgromadzona jest we włosach dodatkowo rozcieńcza odżywkę. Jej działanie będzie więc słabsze, a w przypadku włosów bardzo zniszczonych jest to działanie niepożądane. Warto je również rozczesać, dzięki czemu nałożenie odżywki będzie dokładniejsze.

Drugą bardzo ważną rzeczą jest ilość odżywki, którą na raz próbujemy nałożyć na włosy. Nie bierzemy jej zbyt dużo, a robimy to mniejszymi porcjami nakładając odżywkę stopniowo na rozdzielone pasma włosów. Zaczynamy od końcówek włosów, które zwykle potrzebują najwięcej pielęgnacji. Kierujemy się następnie ku ich nasadzie, gdzie ilość odżywki użytej do pielęgnacji włosów może być mniejsza. Warto również pamiętać o tym, aby przed nałożeniem odżywki na włosy, najpierw wetrzeć ją w dłonie. To ułatwi nam jej nakładanie.

Zastanawiasz się ile czasu potrzeba, aby odżywka zaczęła działać? Wystarczy tak naprawdę kilka minut. Produkty te działają bardzo szybko, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by pozostawić ją na włosach dłużej. Jeśli jednak nie masz na to czasu, to nie ma takiej potrzeby. Odżywkę możemy oczywiście stosować po każdym myciu włosów, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Podsumowanie

Podsumujmy więc w skrócie informacje na temat prawidłowego nakładania odżywki na włosy. Po pierwsze, odżywki nie nakładamy na mokre włosy. Powinny być już wstępnie osuszone ręcznikiem. Po drugie, odżywkę nakładamy od końcówek włosów kierując się do ich nasady. Włosy dzielimy na pasma i w nie wcieramy odżywkę robiąc to jak najdokładniej. Po trzecie, czas jaki odżywka potrzebuje by zadziałać jest krótki. Wystarczy kilka minut. Inaczej sprawa wygląda w przypadku masek na włosy, które zwykle potrzebują 20-30 minut.

Podobne artykuły