3 błędy, które najczęściej popełniamy podczas pielęgnacji włosów

Uroda Data publikacji: 05 maja 2017

Codziennie staramy się dbać o nasze włosy. Stosujemy dobre szampony i odżywki. Robimy maseczki, które mają odbudować i wzmocnić nasze włosy. Często jednak popełniamy te same proste błędy.

Spanie z wilgotnymi włosami

Włosy po kąpieli zawsze powinny być osuszone. Włosy wilgotne dużo łatwiej ulegają uszkodzeniom. Dodatkowo wilgotne włosy to świetne miejsce do rozwoju bakterii, a tym bardziej gdy położymy je na poduszczę, które również od nich będzie wilgotna. W naszym łóżku i tak znajduje się wiele mikroorganizmów więc nie warto ich karmić i stwarzać dodatkowo korzystnych warunków do rozwoju grzybów i bakterii. Jeśli nie chcesz ich suszyć możesz kupić sobie ręcznik z mikrofibry, który wchłania wodę 10x lepiej niż zwykły ręcznik. Wtedy po kąpieli dobrze wyciskamy w niego włosy.

Czesanie włosów po nałożeniu lakieru

Nie powinno się tego robić! Pianka i lakier scalają włosy i zawierają substancje usztywniające – dlatego, też wysuszają włosy. Jeśli często je stosujemy powinniśmy też często używać maseczek nawilżających. Jednak gdy rozczesujemy takie włosy to bardzo łatwo jest je połamać, osłabić lub wyrwać. Dlatego staramy się tego unikać.

Używanie produktów z alkoholem do pielęgnacji włosów

Znajdziemy je we wcześniej wspomnianych piankach i lakierach. Wysuszają mocno włosy i osłabiają ich kondycję. Musisz jednak uważać bo znajdziesz go nawet w maseczkach na włosy, dlatego zawsze warto sprawdzać skład i wybierać te produkty, które nie zawierają alkoholu.

Podobne artykuły