Dlaczego ludzie zakładają rajstopy na rurę odkurzacza? Wyjaśniamy trik

Porady Data publikacji: 04 stycznia 2023 / Aktualizacja: 2024-03-12

Zakładanie rajstopy na rurę odkurzacza, to znany trik, który przyda nam się podczas sprzątania. Sam w sobie nie sprawi, że posprzątamy szybciej lub dokładniej. Ma jednak bardzo ważną funkcję, która nie raz może nam się przydać. O co chodzi? Już tłumaczymy.

Trik dotyczący odkurzania – rajstopy na rurze od odkurzacza

Czasami zdarzy nam się, że coś małego nam się zgubi. Nie możemy odnaleźć kolczyka, pierścionka lub innego drobnego elementu. Wiemy, że gdzieś z pewnością leży i z nas się śmieje, ale nie wiemy dokładnie gdzie.

W takim wypadku możemy wykorzystać ten trik. Jeśli wiemy, gdzie jest nasza zguba, ale do niej nie sięgamy, to pomoże nam on ją znaleźć. Jeśli jednak nie znamy lokalizacji, ale chcemy sprawdzić zakamarki, to również ten trik możemy wykorzystać.

Wystarczy, że na końcówkę rury od odkurzacza nałożymy rajstopy. Następnie zabezpieczamy je sznurkiem lub gumką, tak by nie spadły. Teraz, gdy włączymy odkurzacz, rajstopy przepuszczą powietrze, ale nie przepuszczą małych przedmiotów. Możemy więc wykorzystać odkurzacz jako ssawkę, do sięgnięcia w trudno dostępne miejsca.

Odkurzacz będzie próbował wessać kolczyki, ale rajstopy to uniemożliwią. Możemy więc w ten sposób wyciągnąć je z trudno dostępnych miejsc i sprawdzić ciasne przestrzenie między szafkami, w które nie włożymy ręki lub są zbyt głębokie.

Podobne artykuły