Jak oszczędzać wodę

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2019-03-21

Światowy Dzień Wody przypada na 22 marca. Woda jest dla nas czymś tak banalnym, że nawet nie zastanawiamy się nad tym skąd się bierze i co się z nią dzieje na naszej planecie. Odkręcamy kran i po prostu leci z niego woda, czy coś więcej powinniśmy wiedzieć? Otóż tak. 71% powierzchni wody stanowi woda, ale tylko 1% tej wody możemy pić! Codziennie każdy z nas średnio zużywa 150 litrów wody. Naukowcy nie są optymistyczni. Ostrzegają oni, że już w roku 2015 zasoby wody pitnej mogą się skończyć.

Jak oszczędzać wodę

Z okazji Światowego Dnia Wody eksperci lazienkaplus.pl przygotowali porady oraz infografiki, które przybliżą nam temat oszczędzania wody w naszych domach. Zanim jednak przejdziemy do tego zagadnienia poznajcie kilka ciekawych faktów na temat wody. Zwykle o tym nie myślimy, ale gdy ktoś nam je przedstawi dopiero wtedy zaczyna robić to na nas wrażenie.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Ilość zużywanej przez nas wody jest ogromna. Wiele z tej wody zużywanej jest również bez potrzeby. Możemy ją oszczędzić i warto to zrobić. Nawet gdy nie zależy nam na środowisku naturalnym czy przyszłości innych pokoleń, to możemy zrobić to dla siebie i własnego portfela.

Eksperci lazienkaplus.pl wskazują na kilka sposobów mogących pomóc zaoszczędzić wodę. Znajdziecie je na infografice poniżej. Być może już z nich korzystacie? Ja w swoim domu też mam kilka z tych propozycji jak prysznic z ogranicznikiem przepływu wody czy podwójną spłuczkę. Chociaż mamy wannę też jej nie używamy, bierzemy zwykle prysznic. Głównie z powodu czasu, ale jednocześnie jest to też spora oszczędność wody. Każdy z kranów w naszym domu ma również perlator. Widzę jednak, że kilka rzeczy można zmienić i poprawić. Jest to dobrym celem na ten rok.

Źródło artykułu: https://www.lazienkaplus.pl/pl/blog/jak-oszczedzac-wode-swiatowy-dzien-wody-2019-305/

Podobne artykuły