Jak odetkać toaletę bez przepychacza — wystarczy plastikowa butelka

Porady Data publikacji: 28 sierpnia 2023

Zatkana toaleta jest problemem, który skutecznie może zepsuć humor. Zwłaszcza jeśli nie mamy pod ręką przepychacza. Sytuacja wydaje się patowa, ale wystarczy plastikowa butelka po soku lub wodzie mineralnej, aby uporać się z tym nieprzyjemnym problemem. Zobaczcie, jak to zrobić.

Wszystko, czego potrzebujemy, to odpowiedniego ciśnienia, które przepchnie zator dalej i jednocześnie udrożni odpływ. Zwykle wytwarzamy je za pomocą przepychacza do odpływów. Jeśli go jednak nie mamy, możemy skorzystać z plastikowej butelki, aby wywołać podobny efekt.

Jak odetkać odpływ za pomocą plastikowej butelki

Jeśli woda nie chce spłynąć, to oznacza, że odpływ jest zatkany. Musimy więc zacząć działać. Weź pustą plastikową butelkę, a następnie odetnij jej dno. Korek powinien być zakręcony.

Załóż gumowe rękawice, a następnie butelkę włóż do toalety uciętą końcówką do dołu. Posługuj się nią tak samo, jak gumowym przepychaczem. Poruszaj nią w górę i w dół wytwarzając ciśnienie przy ujściu miski WC. Potrzeba chwili cierpliwości, ale ostatecznie zator zostanie usunięty. Sposób działania możesz obejrzeć na wideo poniżej, skąd pochodzi ten genialny trik.

Jak zapobiegać zatykaniu się odpływu w toalecie?

Przygotowaliśmy dla Was kilka rad, które mogą pomóc Wam uniknąć problemu zatkanego odpływu w toalecie.

  • Regularne czyszczenie — pomoże w zapobieganiu osadzaniu się brudu i kamienia, które mogą być jedną z przyczyn zatoru.
  • Zwracaj uwagę na to, co wrzucasz do toalety — do toalety wrzucamy tylko papier toaletowy! Nie wrzucaj tam mokrych chusteczek, podpasek, tamponów, a także odpadów po remoncie i myciu narzędzi. To wszystko może skutecznie zatkać toaletę.
  • Ogranicz ilość papieru — używaj tylko niezbędnej ilości papieru toaletowego i unikaj wrzucania dużej ilości papieru naraz.

Podobne artykuły