Włożyła zapałki do doniczki – zobacz dlaczego, a na pewno wykorzystasz ten trik!

Porady Data publikacji: 07 kwietnia 2018

Dlaczego warto włożyć zapałki do ziemi w doniczce? Myślę, że jeśli spojrzycie na ich czerwone główki to uda Wam się wpaść co dzięki temu zyskamy.

Zapałki do doniczki z kwiatem

Zieleń w naszym domu jest bardzo ważna. Nie tylko poprawia jakość powietrza, ale również nasze samopoczucie. Jeden kwiat potrafi ożywić całe wnętrze i sprawić, że poczujemy się w nim lepiej. O kwiaty jednak należy dbać jeśli chcemy długo cieszyć się ich wyglądem.

Nie trzeba być profesjonalistą aby dobrze dbać o nasze kwiaty. Wystarczy sprawdzić jak częstego podlewania potrzebują i w jakich warunkach lubią przebywać. Dlatego zanim wybierzecie miejsce dla swojej nowej rośliny w domu, sprawdźcie czego potrzebuje. Może woli więcej słońca lub przeciwnie. Wymaga częstego podlewania małą ilością wody, albo wystarczy ją podlać raz na dwa tygodnie. To wszystko jest istotne jeśli chcemy by nasze kwiaty długo wyglądały pięknie.

Dużym problemem są szkodniki, które mogą być niezauważalne. Wtedy nasze kwiaty zaczną więdnąć, a my nawet nie wiemy dlaczego. Jednak po prostu dzieje się tak dlatego, że podlewamy je zbyt często lub za mało, w zależności od gatunku. Stosujemy słabą glebę, która nie dostarcza im odpowiednich wartości odżywczych. Sposobem by temu zaradzić są właśnie zapałki :)

Wystarczy, że weźmiesz pudełko zapałek i włożysz kilka z nich główką w dół do doniczki z kwiatem. Pomiędzy zapałkami pozostaw odstępy na około 5 cm. Następnie podlewaj roślinę tak jak zwykle to robisz.

Po upływie 48 godzin usuń zapałki i zobacz czy siarka, która była na ich główkach rozpuściła się w ziemi. Gdy tak, to oznacza, że jeszcze raz musisz włożyć do niej 3-4 zapałki i pozostawić na dwa dni. Siarka rozpuszcza się w glebie dlatego, że jest ona za słabo nią nasycona. Kwiaty natomiast potrzebują siarki, a dzięki temu będzie ona mniejszym kąskiem dla szkodników.

Sztuczkę tą stosuje wielu amatorów ogrodnictwa na całym świecie. Dzięki temu roślina rośnie ładnie i jest wolna od szkodników, które bardzo szybko mogłyby doprowadzić do jej uschnięcia.

Źródło artykułu: https://novate.ru/blogs/160218/44930/

Podobne artykuły