Jak obrać młode ziemniaki w Thermomix

Kuchnia Data publikacji: 18 kwietnia 2021 / Aktualizacja: 2022-04-04

Thermomix to wielofunkcyjne narzędzie kuchenne. Możemy w nim gotować, siekać, mielić, wyrabiać ciasto, robić sosy czy nawet drinki. To co chwali sobie najwięcej użytkowników to wbudowana baza przepisów, które krok po kroku prowadzą nas przez jego przygotowanie. Wystarczy wybrać co chcemy dzisiaj zjeść i zacząć gotować.

Jednak oprócz samych przepisów Thermomix to również sprzęt kuchenny, który posiada wiele różnych funkcji. Możemy wykorzystywać je podczas codziennego gotowania, aby je sobie ułatwić. Jedną z rzeczy, które możemy zrobić za pomocą Thermomixa jest obranie młodych ziemniaków. Oczywiście nie wszyscy je obierają, ale jeśli należycie do osób, które to robią, to ten trik z pewnością ułatwi Wam gotowanie.

Obieranie młodych ziemniaków w Thermomix

Jak obrać młode ziemniaki w Thermomixie? Jest to bardzo proste. Wystarczy, że najpierw ziemniaki umieścisz w misce z ciepłą wodą, ale nie gorącą. Niech spędzą w niej kilka minut.

Następnie ziemniaki przełóż do naczynia miksującego. Dodaj przefiltrowanej wody i ustaw w urządzeniu obroty wsteczne (2.5) na 2.5 minuty.

Podobne artykuły