Pożegnaj siwe włosy. Wykorzystaj do tego ziemniaki!

Uroda Data publikacji: 23 września 2018

Jak rozwiązać problem siwiejących włosów? Gdy zaczną pojawiać się pierwsze siwe włosy zaczynamy odczuwać płynący czas i czujemy się z tym źle. Spada nasza pewność siebie i samoocena. Problem ten jednak można rozwiązać i wcale nie trzeba włosów farbować. Dzisiaj wykorzystamy do tego ziemniaki, wypróbujcie tę kurację dla włosów!

Domowy sposób na siwe włosy

W dzisiejszej kuracji na siwe włosy wykorzystamy ziemniaki, czyli coś co każda z nas ma w swojej kuchni. Rezultatów nie zobaczysz od razu, ale wraz z czasem będą one coraz bardziej widoczne, a siwych włosów będzie mniej. Kurację stosujemy 2-3 razy w tygodniu, aż do momentu uzyskania zadowalających efektów. Czasami nawet potrzebnych będzie kilka miesięcy regularnego wykorzystywania tego sposobu. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość.

Składniki

  • 6 średniej wielkości ziemniaków
  • 2 szklanki wody

Ziemniaki myjemy, a następnie obieramy. Obierki wrzucamy do garnka i zalewamy wodą. Po doprowadzeniu wody do wrzenia zmniejszamy ogień i gotujemy wywar przez 15 minut. Po tym czasie zdejmujemy go z gazu do przestygnięcia, a gdy już wystygnie sam odcedzony wywar przechowujemy w słoiku.

Gdy wieczorem umyjemy włosy i nałożymy już odżywkę wmasowujemy trochę wywaru we włosy starając się dotrzeć, aż do samej skóry głowy. Nie zmywamy go, tylko suszymy włosy pozostawiając go na nich. Możemy do niego dodać olejków eterycznych aby miał ładny zapach.

Źródło artykułu: http://te-mysli.pl/zegnajcie-siwe-wlosy-naloz-to-na-wlosy-tylko-na-5-minut-a-juz-nigdy-nie-zobaczysz-siwych-wlosow.html

Podobne artykuły