Jak wyczyścić żelazko

Porady Data publikacji: 18 sierpnia 2018

Żelazko to przedmiot, który obecny jest w każdym domu i używany jest niemal każdego dnia. Tak jak inne przedmioty codziennego użytku należy czyścić, tak samo jest z żelazkiem. Jednak o tym zapomina wiele osób, a nieczyszczone żelazko może szybko się popsuć.

Ocet z solą i woda destylowana

Szybkim sposobem na wyczyszczenie żelazka jest wyczyszczenie go roztworem z octu i soli w proporcjach 1:1. Podczas czyszczenia żelazko powinno być lekko ciepłe, jednak nie gorące, by się nie poparzyć. Nie można myć żelazka, kiedy jest podłączone do prądu. Ściereczkę maczamy w roztworze z octu i soli i przecieramy nią żelazko. Kiedy jest już czyste, należy przetrzeć je ściereczką zamoczoną w wodzie destylowanej.

Gazeta i sól

Doskonałym sposobem na czyszczenie żelazka, jest prasowanie gazety posypanej solą. Jest to szybki i skuteczny sposób. Pamiętaj jednak, by nie prasować gazety zbyt długo, a prasowanie przerwać najlepiej, kiedy żelazko jest już czyste.

Soda oczyszczona i woda z solą

Do zrobienia tego roztworu należy wsypać łyżeczkę sody oczyszczonej do miski z wodą oraz jedną łyżeczkę soli. Ściereczką nasączoną takim roztworem należy przemywać żelazko do momentu aż będzie czyste.

Woda z solą

Dzięki wodzie z solą możemy wyczyścić pojemnik na wodę, który znajduje się w żelazku. Do pojemnika wlewamy roztwór, włączamy żelazko i czekamy aż woda wyparuje. Następnie wlewamy zwykłą wodę i również czekamy aż wyparuje. Nie można prasować ubrań podczas tego procesu, ponieważ materiały mogą się zniszczyć.

Podobne artykuły