Jak dbać o czarny zlewozmywak

Porady Data publikacji: 28 sierpnia 2018 / Aktualizacja: 2024-03-13

Jak dbać o czarny zlew? Czarny zlewozmywak jest dzisiaj synonimem nowoczesnej kuchni. Wiele osób decyduje się nie właśnie po to by dodać kuchni elegancji. Niestety wszystko ma swoje wady i zalety. Świetny wygląd odkupimy dbaniem o jego czystość. Bardzo szybko widoczne są na nim osady z wody i dzisiaj podpowiemy Wam jak sobie z nimi poradzić domowym sposobem.

Jak dbać o czarny zlewozmywak

Jeśli zlewozmywak użytkujesz już jakiś czas to należy mu najpierw przywrócić pierwotny wygląd. Bardzo łatwo zrobisz to używając środków do usuwania kamienia. Pamiętaj aby był to środek, który można stosować przy granicie bo zakładamy, że właśnie taki zlew kupiłaś. Dbanie o zlew metalowy jest bardzo proste i zazwyczaj nie trzeba tutaj żadnych konkretnych porad.

Teraz na scenę wchodzi nasz trik. Przygotuj sobie zwykły olej rzepakowy, a następnie natłuść nim cały zlew. Nie żałuj mu oleju, im więcej go użyjesz tym lepszy da to efekt. Po wszystkim pozostaw go na godzinę aby pory granitu mogły wchłonąć tłuszcz. Nadmiar wytrzyj ręcznikami papierowymi i możesz wrócić do używania swojego zlewu. Olej wyciągnie z niego głębię koloru i zaimpregnuje go oraz sprawi, że osady z wody będziemy mogli usunąć łatwiej i szybciej.

Podobne artykuły