iRobot Roomba serii j7 – gruntownie odkurzanie bez kiwnięcia palcem

Gadżety Data publikacji: 2022-05-11

Roboty, które odkurzają, tworzą mapy sprzątanej powierzchni, identyfikują przeszkody są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących skutecznego sposobu na gruntowne odkurzanie.

Tworząc kolejne przełomowe rozwiązania, iRobot kieruje się opiniami swoich użytkowników w zakresie rozwiązań, które są przez nich najbardziej pożądane. W ten sposób w ostatnich latach firma zaprezentowała stację ładująco-czyszczącą Clean Base, integrację z asystentami głosowymi od koncernów Google, Amazon oraz Apple czy rozwiązanie opierające się o Inteligentne Mapy, które pozwalają wysłać robota do pracy w konkretnych przestrzeniach. Kolejne przełomowe rozwiązania przyniosła premiera robotów Roomba serii j7.

Robot, który potrafi rozpoznać przeszkodę

Dom nie jest miejscem, w którym wszystko raz na zawsze otrzymuje swoje stałe miejsce. W pośpiechu pozostawiamy na podłodze ubrania, nie zawsze mamy czas na odłożenie butów do szafki, czy wyjęcie ładowarki z kontaktu. Swoje dokładają dzieci czy czworonożni domownicy. Dlatego Roomba serii j7 została wyposażona m.in. w nawigację PrecisionVision. Dzięki niej zainstalowana na froncie robota kamera rozpoznaje znajdujące się na trasie jego przejazdu przedmioty. Biblioteka takich obiektów jest stale rozwijana i bezpłatnie aktualizowana za sprawą przygotowywanych przez iRobot nowych wersji oprogramowania, dzięki której robot potrafi zidentyfikować poszczególne rodzaje przeszkód. Obecnie Roomba serii j7 jest w stanie rozpoznać m.in. kable, skarpetki, buty, a nawet nieczystości pozostawione przez pupila. Wszystko to, aby robot był jak najbardziej autonomiczny oraz efektywny w pracy. O napotkanych przeszkodach Roomba serii j7 poinformuje użytkownika za sprawą raportów w aplikacji iRobot HOME. To właśnie ona stanowi istne centrum sterowania robotem. Jest to również rozwiązanie pozwalające na komunikowanie się z użytkownikiem, ponieważ na bazie wykonanych już cyklów pracy Roomba serii j7 może zasugerować zmiany w harmonogramie lub zaproponować częstszą pracę w okresie linienia zwierząt czy pylenia.

Wie, gdzie gromadzi się brud

Nie każde miejsce w domu brudzi się tak samo. W tym zakresie roboty Roomba serii j7 również otrzymały odpowiednie rozwiązania. Na wstępie należy wspomnieć tu unikatowym w skali światowej, a powszechnym w gamie Roomba, systemie DirtDetect. Dzięki niemu roboty wykrywają obszary z bardziej zabrudzone na których następnie koncentrują pracę do momentu ich całkowitego wysprzątania. Po uporaniu się z takim obszarem kontynuują cykl pracy. Roomba serii j7 umożliwia nawet zmianę charakterystyki pracy w wybranych miejscach, aby np. wykonywała podwójne przejazdy przy wejściu do domu, gdzie gromadzi się brud, który wnosimy do domu na obuwiu.

Dostosuje pracę do rytmu życia domowników

System operacyjny iRobot, który wykorzystywany jest w aplikacji na urządzenia mobilne sprawia, że Roomba serii j7 z każdym wykonanym cyklem pracuje efektywniej. Poznaje nawyki oraz rozkład mieszkania i dostosowuje się do nich. Już po procesie mapowania mieszkania wie, w jak obrać najbardziej optymalną ścieżkę poruszania się. Kolejne cykle pracy pozwalają optymalizować harmonogram pracy tak, aby stać się efektywnym towarzyszem, który pozostaje dyskretny, ponieważ Roomba serii j7 posiada szereg rozwiązań, które mogą sprawić, że będzie niezauważalna. Poza harmonogramem, który można na ustalenie godzin pracy, podczas których nie ma nas w domu, roboty te posiadają tryb cichego przejazdu do wskazanego pomieszczenia (przemieszczają się wówczas z wyłączonym systemem sprzątania), jak również umożliwiają ustalenie stref czasowych, w których robot ma nie wyjeżdżać ze stacji.

Pomocne rozwiązanie dla alergików

Produkty marki iRobot charakteryzują się jakością wykonania, efektywnością oraz prostotą obsługi. W tym zakresie nie sposób pominąć stacji ładująco-czyszczącej Clean Base (standardowe wyposażenie modelu Roomba j7+). Jest ona miejscem, w którym robot uzupełnia energię, ale również usuwa z jego zbiornika zebrane zabrudzenia po zakończonej pracy lub w jej trakcie, gdy zajdzie taka potrzeba. Trafiają one do instalowanego w korpusie stacji Clean Base worka. Został on wykonany z czterech warstw materiału antyalergicznego, a jego konstrukcja z zapadką, która blokuje otwór wlotowy podczas wyciągania worka, stanowi istotną część przyjaznego alergikom systemu AlergenLock.

Robot z którym jesteś bezpieczny

iRobot Roomba serii j7 jest gruntownie odkurzającym robotem, który jest efektywnym wsparciem każdego dnia. Ważnym jest również fakt, że producent przywiązuje bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa danych użytkownika, czego dowodem jest otrzymany przez ten model certyfikat cyberbezpieczeństwa TÜV.

Podobne artykuły