Proste rady jak sprawnie przeprowadzić remont

Porady Data publikacji: 21 listopada 2022

Remont potrafi trwać mniej, niż myślisz. Można to osiągnąć, planując prace w odpowiedni sposób. Dzięki temu nie tylko szybciej nasze mieszkanie będzie gotowe do ponownego wprowadzenia się, ale też oszczędzi to nam wielu nerwów związanych z przedłużającym się remontem. Jak to osiągnąć? Podpowiemy Wam, w tym artykule.

Jak zaplanować remont?

Zacznijmy od stworzenia listy rzeczy, które chcemy zmienić. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie określić, jakie prace musimy wykonać i ile czasu potrzebujemy na ich wykonanie. Pamiętajmy też, żeby doliczyć czas na ewentualne poprawki oraz odpoczynek – przecież nikt z nas nie chce cały czas pracować!

Następnym krokiem jest ustalenie budżetu. Warto pamiętać, że remont wiąże się zawsze z pewnymi dodatkowymi wydatkami, takimi jak np. zakup materiałów czy usług fachowców. Warto więc zaplanować nieco więcej, niż na początku się wydaje. Kolejnym aspektem jest ustalenie terminu, kiedy chcemy rozpocząć remont oraz jak długo potrwa. Pamiętajmy, że im krótszy czas remontu, tym mniejsze koszty – warto więc dobrze przemyśleć tę kwestię.

Jak usprawnić remont? 

Wszyscy posiadamy ograniczone zasoby – należy do nich przede wszystkim czas. Nie jesteśmy w też w stanie wykonywać kilku rzeczy na raz. Jest jednak na to rozwiązanie. Możemy część prac remontować cedować na innych, aby w tym czasie zająć się rzeczami, których nikt za nas nie wykona. 

Załóżmy, że remontujemy kuchnię. Położyliśmy już kafelki i pomalowaliśmy ściany oraz sufit. Musimy teraz zastanowić się, jak ją urządzić. Przejrzeć dostępne rozwiązania. Przeanalizować możliwość ich zastosowania w naszym pomieszczeniu. TO wszystko zajmuje czas. Dlatego warto oddać to komuś doświadczonemu, kto zrobi to za nas. 

W sieci sklepów OBI możemy zamówić projekt kuchni, ale także łazienki, garderoby czy nawet szafy modułowej. Wystarczy przejrzeć gotowe inspiracje, aby zdecydować, jaki styl nam się podoba najbardziej. Następnie wymierzyć pomieszczenie zgodnie z przygotowaną instrukcją. Następnie wystarczy spotkać się z projektantem w sklepie, który przeanalizuje nasze potrzeby i stworzy projekt naszej idealnej kuchni.

Co więcej, możemy zamówić również jej montaż. Szafki nie tylko zostaną powieszone w odpowiednich miejscach, ale również w razie potrzeby dopasowane i docięte. W meblach zostaną również wycięte niezbędne otwory i zainstalowany oraz podłączony zakupiony sprzęt AGD. 

To kompleksowa usługa, dzięki której  zyskujemy kilka dni, które możemy poświęcić na przygotowanie do remontu kolejnego pomieszczenia. 

Nie zawsze jednak potrzebujemy tak dużej pomocy. W niektórych sytuacjach może ograniczać nas po prostu brak odpowiednich umiejętności czy narzędzi. Jeśli zamierzasz jedynie wymienić blat w kuchni i chcesz samodzielnie dociąć otwór pod zlewozmywak, może to okazać się trudne. Zwłaszcza, gdy nie masz do tego odpowiednich narzędzi. 

Nie warto w takiej sytuacji marnować czasu i pieniędzy na zakup odpowiednich przyrządów. W sklepie OBI możesz skorzystać z usług profesjonalnej stolarni. Wystarczy, że w domu wymierzysz, w którym miejscu ma znaleźć się otwór. Zakupiony blat w OBI oddaj pracownikom, którzy zrobią w nim odpowiedni otwór. 

Podobna sytuacja może dotyczyć listew przypodłogowych. Ich montaż jest prosty, ale cięcie pod odpowiednim kątem bez ukośnicy, może przysporzyć problemów. Nie musisz jednak tym się przejmować. W domu zdejmij wymiary ścian, a w sklepie OBI zakupione listwy oddaj do przycięcia. Pracownicy zrobią to precyzyjnie i dokładnie, a ty zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów. Jedyne co Ci pozostanie, to sam montaż gotowych listew w domu. 

Sklepy OBI zapewniają dużo szerszą gamę usług, a wszystkie znajdziemy tutaj: https://www.obi.pl/sklep/services/market-services/

Podobne artykuły