Ile kalorii mają popularne alkohole?

Kuchnia Data publikacji: 2020-08-17

Podczas diety nie tylko musimy zwracać uwagę na to co jemy, ale również na to co pijemy. Wakacje są okresem gdy zazwyczaj spożywamy częściej alkohol. Sięgamy po zimne drinki, piwo czy inne napoje alkoholowe. Towarzyszą one imprezom organizowanym w domu, w ogrodzie czy pobytom w hotelach i na innych wyjazdach wakacyjnych.

Picie alkoholu nie jest bez wpływu na naszą sylwetkę. Wręcz przeciwnie. Alkohol jest źródłem pustych kalorii, a do tego pity w większych ilościach potrafi dostarczyć ich naprawdę wiele.

Aby Wam to zobrazować przygotowaliśmy infografiki, na których zawarliśmy informacje o kaloryczności alkoholu. Dla przykładu, wypijając cztery butelki jasnego piwa dostarczamy organizmowi prawie 1000 kcal.

Warto pamiętać o tym, że alkoholu zwykle nie pijemy sauté, a w towarzystwie słonych przekąsek i innych słodkich napojów. Dlatego jedno takie spotkanie ze znajomymi może poważnie rozchwiać nasz bilans kaloryczny. Nawet jeśli dalej trzymamy dietę to okaże się, że nie chudniemy, a nawet przybieramy na wadze.

Oczywiście nie trzeba rezygnować z alkoholu całkowicie. Radykalizm na diecie nie jest wcale tak dobrym rozwiązaniem. Nie możemy odmawiać sobie przecież każdej przyjemności. Dlatego warto spożywać alkohol po prostu z głową.

Możesz zacząć od wymienienia bardziej kalorycznych alkoholi na dużo mniej kaloryczne. Zamiast kolorowych drinków napij się win.

Zwracaj uwagę również na to czym popijasz alkohol. Zamiast Coli czy słodkiego soku zacznij pić np. wodę z cytryną i miętą. Wiele drinków możesz też przyrządzić dodając wody gazowanej zamiast słodkich napojów gazowanych. Świetnie sprawdzą się również niskokaloryczne soki owocowe jako dodatek do drinków.

Oprócz tego starajcie się pić po prostu mniej i zwracajcie uwagę na to co towarzyszy Wam na stole podczas picia alkoholu. Zadbajcie, aby oprócz słonych i tłustych przekąsek pojawiły się też te zdrowsze np. owoce, warzywa czy chude mięso.

Przejdźmy do naszej listy kaloryczności alkoholi. Wybraliśmy te, które naszym zdaniem spożywane są najczęściej. Jeśli na liście nie znalazł się Wasz ulubiony trunek, warto poszukać go samodzielnie i przekonać się na własne oczy.

Ile kalorii ma ajerkoniak

Ajerkoniak ma 140 kcal w 50 ml. Jest to więc dość kaloryczny alkohol. Wypicie już tylko kilku kieliszków dostarcza nam solidnej porcji kalorii.

Ile kalorii ma białe wino słodkie

Wina słodkie mają najwięcej kalorii, ale w przypadku słodkiego białego wina nie jest to wcale tak wiele. Zdecydowanie lepiej wybrać lampkę wina niż kieliszek ajerkoniaku.

Ile kalorii ma białe wino wytrawne

Wina wytrawne mają najmniej kalorii. Białe wytrawne wino ma ich mniej od czerwonego. Dla fanów wina będzie ono najlepszym wyborem jeśli chodzi o ilość spożywanych kalorii.

Ile kalorii ma czerwone wino wytrawne

Czerwone wino wytrawne ma więcej kalorii od białego wytrawnego wina, ale różnica nie jest znacząca. Dlatego jeśli wolicie czerwone wino to nie wahajcie się sięgnąć po nie.

Ile kalorii ma czerwone wino półsłodkie

Półsłodkie wino to taki kompromis gdy nie możemy się zdecydować. Ma ono oczywiście więcej kalorii od wytrawnego, ale nadal mniej od słodkiego.

Ile kalorii ma czerwone wino słodkie

Wina słodkie są najbardziej kaloryczne. Jeśli zdecydujesz się właśnie na nie, staraj się po prostu wypić mniej, aby zredukować ilość spożytych kalorii.

Ile kalorii ma jasne piwo

Bardzo często spożywany trunek to piwo. Jest ono też jednak dość kaloryczne. W butelce piwa znajdziemy ok. 245 kcal. Zależy to jeszcze od danego gatunku, warto więc sprawdzić samodzielnie na butelce ile kalorii ma nasze ulubione piwo. W każdym razie i tak powinniśmy ograniczyć jego ilość. Cztery piwa to prawie 1000 kcal.

Ile kalorii ma ciemne piwo

To może lepszym wyborem będzie ciemne piwo? Niestety nie. Jest ona znacznie bardziej kaloryczne od jasnego.

Ile kalorii ma piwo bezalkoholowe 0%

Ostatnio modne stały się piwa bezalkoholowe. Jeśli chodzi o kaloryczność to są one również najlepszym wyborem. Nie tylko niezawieraną alkoholu, a więc nie doprowadzają do stanu upojenia, ale również mają najmniej kalorii. Pamiętajcie jednak, że nie dotyczy to piw bezalkoholowych smakowych, te są już są bardziej kaloryczne.

Ile kalorii ma whisky

Whisky jest kalorycznym trunkiem. Jeśli zamierzasz spożyć go więcej i w dodatku z Colą lub innym napojem, to może lepiej sięgnąć po wódkę.

Ile kalorii ma wódka

Kieliszek wódki ma 55 kcal. Wódka jest również trunkiem, którego spożyjemy stosunkowo mniej niż innych. Większa zawartość alkoholu szybciej wywoła efekt po mniejszej ilości wypitego trunku.

Ile kalorii ma koniak

Koniak pod względem kaloryczności zbliżony jest do whisky, ale ma ich trochę mniej.

Ile kalorii ma martini

Martini nie jest bardzo kalorycznym alkoholem i można ją wybrać np. zamiast wina jeśli lubicie.

Ile kalorii ma mojito

Mojito to często wybierany drink i zdecydowanie lepiej wybrać mojito niż inne kolorowe drinki z syropami i sokami.

Podobne artykuły