Ile kalorii ma rogal świętomarciński?

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-11-12

Rogale na Dzień Świętego Marcina to tradycja. Przygotowywane są według tradycyjnej receptury i tylko certyfikowane produkty mogą nosić tę nazwę. Jakość czuć od razu. Jest to jeden z moich ulubionych smakołyków i czekam na niego dużo bardziej niż na tłusty czwartek.

Z okazji tłustego czwartku często porównujemy to ile kalorii mają pączki. A zastanawialiście się ile kalorii może mieć rogal świętomarciński? Jeśli macie mocne nerwy, to dowiecie się tego w dalszej części artykułu.

Ile kalorii ma rogal świętomarciński?

Rogale świętomarcińskie to bardzo kaloryczna przekąska. Jeden taki rogal może mieć nawet 1200 kcal! Biorąc pod uwagę to, że spory początek może mięć 300 kalorii, to są one aż cztery razy bardziej kaloryczne od pączków.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły