Ile kalorii ma alkohol

Kuchnia Data publikacji: 19 sierpnia 2018

Ile kalorii ma alkohol? Im bardziej kolorowy tym więcej ma kalorii. Oczywiście najwięcej będą miały drinki, które zawierają soki z cukrem, syropy czy napoje gazowane. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najczęściej spożywanych przez nas alkoholi i ich kaloryczności.

Ile kalorii ma alkohol

 1. 1 lampka czerwonego wina – 102 kcal
 2. Kufel piwa – 245 kcal
 3. Szklanka whisky – 110 kcal
 4. Lampka białego wina – 99 kcal
 5. Rum z colą – 154 kcal
 6. Kieliszek koniaku – 160 kcal
 7. Kieliszek szampana – 72 kcal
 8. Mojito – 125 kcal
 9. Kieliszek wiśniówki – 77 kcal
 10. Kieliszek martini – 79 kcal
 11. Kieliszek wódki – 55 kcal
 12. Kieliszek ajerkoniaku – 140 kcal

Sam alkohol nie jest jeszcze największym problemem. Warto bowiem skupić się na tym w jaki sposób działa on na nasz organizm. Alkohol zwykle spożywamy podczas różnego rodzaju spotkań, na których pojawiają się tłuste przekąski np. chipsy, sałatki z majonezem, pieczone mięsa itd. Alkohol sprawia, że cały tłuszcz wraz z nim spożyty jest odkładany w organizmie. Dlatego szybciej tyjemy pijąc alkohol, ale nie jest to zupełnie tylko jego wina, a tego co mu towarzyszy. Dlatego zamień napoje do popijania na wody smakowe przygotowane samodzielnie, a przekąski na lekkie warzywne sałatki, a wcale po imprezie nie będziesz musiała stawać na wadze.

Drugą rzeczą jest to, że alkohol zatrzymuje w organizmie wodę. Dlatego na drugi dzień Wasza waga może mocno skoczyć, ale będzie to głównie woda zatrzymana w tkankach. Organizm będzie potrzebował kilku dni aby się jej pozbyć, ale warto mu w tym pomóc. Pij dużo wody, ogranicz sól i spożycie alkoholu. Możesz też zastosować napój przyśpieszający usuwanie wody z organizmu.

Napój na retencję wody

Składniki

 • torebka zielonej herbaty
 • pół łyżeczki cynamonu
 • korzeń imbiru ok. 2cm
 • 2 łyżki miodu
 • pół cytryny
 • litr wody

Przygotowanie

 1. Do wody dodaj cynamon
 2. Korzeń imbiru obierz i zetrzyj, dodaj go do wody
 3. Doprowadź wodę do wrzenia
 4. Po ostygnięciu dodaj resztę składników i przelej napój do butelki
 5. Pij go przez cały dzień

Pamiętaj, że jest on moczopędny dlatego zaczniesz częściej chodzić do toalety. Nie tylko pozwoli on usunąć zatrzymaną w organizmie wodę, ale także oczyści go z toksyn i przyśpieszy metabolizm. Dlatego stosować go możesz nie tylko po imprezie z alkoholem, ale również jako napój odchudzający.

Podobne artykuły