7 września 2019

Masz piekarnik z termoobiegiem? Możesz go wyczyścić łatwiej niż myślisz!

Czyszczenie piekarnika bez wysiłku

Nikt chyba nie przepada za czyszczeniem piekarnika. Warto więc znać kilka sztuczek, które to ułatwią. Prezentowaliśmy je już na łamach naszego portalu, ale dzisiaj mamy dla Was sposób, który jest banalnie prosty i zdejmujący z nas praktycznie cały wysiłek czyszczenia piekarnika. Warunkiem jest jedynie posiadanie piekarnika z termoobiegiem, ale większość współczesnych urządzeń tego typu jest wyposażonych w tę funkcję, dlatego nie powinno to być przeszkodą.

Łaźnia parowa dla naszego piekarnika

Gdy bierzecie gorący prysznic wszystko w łazience pokrywa się parą wodną. Kafelki, lustra, armatura łazienkowa skąpane są w wilgoci co oczywiście ułatwia sprzątanie takich powierzchni. Warto więc robić to właśnie w tym momencie o czym na pewno nie raz słyszeliście. Co gdyby ten sam efekt wykorzystać podczas czyszczenia piekarnika?

Wilgoć i gorące powietrze krążące w obrębie piekarnika potrafi rozmiękczyć nawet najgorsze zabrudzenia. Do tego jeśli użyjemy odpowiednich środków możemy jednocześnie go zdezynfekować i w ten sposób dotrzeć do miejsc, których ręką nie jesteśmy w stanie wyczyścić.

Dlatego polecam Wam wypróbowanie tego sposobu na czyszczenie piekarnika. Przygotuj brytfankę do pieczenia i nalej do niej wody, ale do wody dodaj szklankę białego octu. Jak wiesz, ocet ma właściwości dezynfekujące i świetnie nadaje się do sprzątania. Brytfannę umieść w piekarniku, ustaw go na 180 stopni Celsjusza wraz z termoobiegiem i pozostaw tak na 45 minut. Para wykona w tym czasie pracę za nas. Jedyne co musisz zrobić to otworzyć po tym czasie piekarnik i przetrzeć go papierowymi ręcznikami, dzięki czemu z łatwością usuniesz z niego nawet stare i zaschnięte zabrudzenia.