Ile czasu minie zanim niektóre rzeczy rozłożą się w morzu lub jeziorze?

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 29 lipca 2018 / Aktualizacja: 2022-03-28

Co roku podczas wakacji pojawia się ten sam ogromny problem związany z zanieczyszczeniem mórz i jezior. W większości jest to nasza wina. Wrzucamy do nich różne przedmioty, nie zawsze chce się je nam zabrać ze sobą i wyrzucić do śmietnika. Zapominamy, że po pierwsze, są to miejsca gdzie wrócimy jeszcze się kąpać wraz z naszymi dziećmi. Po drugie zapominamy jak wielkie znaczenie dla życia ma woda – wręcz kluczowe.

Zanieczyszczona woda

Dlatego co roku podczas wakacji do morza czy jezior trafia wiele odpadów. Ich liczba jest ogromna i według badania Instytutu Badania Opinii „Homo Homini”  70% osób spędzających czas nad wodą spotkała się z odpadami. W wodzie znajdziemy przeróżne rzeczy od oczywiście butelek, sztućców czy pampersów co często towarzyszy nam podczas odpoczynku po nawet sprzęt AGD, który z premedytacją musiał został w ten sposób usunięty z domu.

Warto zatem zacząć dbać o jakość wód  naszym kraju bo sami przecież z nich korzystamy. Aby Was do tego namówić przygotowaliśmy infografikę, która pokazuje jak wiele czasu musi minąć, aby niektóre odpady rozłożyły się w wodzie. Udostępnijcie link na swoim Facebooku, niech zobaczy ją jak najwięcej osób!

Podobne artykuły