IKEA właśnie rozwiązała największy problem jaki był w ich meblach

Lifestyle Data publikacji: 10 kwietnia 2017

Nikomu nie trzeba przedstawiać tego sklepu i wielu z nas ma w domu jakieś meble z Ikea. Jeśli je składaliście to na pewno wiecie, że jest tam kilka ciekawych rozwiązań ułatwiających pracę. Jednak też na pewno wiecie, że składają się czasami z kilkudziesięciu różnych elementów łączonych na różne sposoby. Przekonałam się o tym składając szafy PAX :)

Mimo, że mamy instrukcję to zawsze coś mi poszło nie tak. Trzeba dużo cierpliwości i zazwyczaj dwóch osób aby sobie z tym poradzić. 3 szafy składaliśmy w dwójkę dosłownie dwa dni!

Teraz Ikea wymyśliła nowy sposób na składanie mebli. Jak sami mówią, nie będziemy do tego potrzebować nawet narzędzi. Producenci zaoszczędzą w ten sposób na zasobach i produkcji, a my na czasie potrzebnym na skręcenie mebli. Dużo łatwiejsze będzie również ich ponowne rozłożenie i np. przeprowadzka. Wszystko działa na zasadzie klinu.

Kołek np. noga stołu po prostu wślizguje się we wcześniej przygotowane miejsce w blacie. Jeśli skręcaliście np. stolik LACK na pewno wiecie, że po dokręceniu czterech nóg ręce potrafią już nieźle zdrętwieć. Teraz zajmie to parę chwil.

Najnowszym meblem wykonanym w tej technologii będzie seria stołów i stolików LISABO wykonanych z ładnego brzozowego drewna.

Montaż nowej serii będzie odbywał się zupełnie bez żadnych narzędzi. Dlatego będzie dla Klientów dużym ułatwieniem i oszczędnością czasu.

Zaletą jest też to, że rozłożenie mebla będzie tak samo łatwe jak jego złożenie. Dlatego łatwo jest go transportować i robić przeprowadzki. Na pewno wiecie, że meble po przeprowadzce często są jak po powodzi. Moje szafy PAX też nie wyszły bez szwanku po przeprowadzce chociaż bardzo staraliśmy się aby nic im się nie stało.

Dodatkowo jeśli będziemy chcieli wzmocnić konstrukcję dostaniemy w komplecie małe metalowe płytki, które zabezpieczą nogę przed wysunięciem się. Mogłoby tak stać się np. w przypadku dzieci, które bawiłyby się wokół stołu i uderzyły w nogę.

Jeśli nowy sposób składania mebli Ikea zainteresował Was możecie również zobaczyć film pokazujący jak te meble powstają oraz jak będzie wyglądał ich montaż.

Źródło artykułu: https://www.brit.co/ikea-wedge-dowel/

Podobne artykuły