Genialne sposoby na wykorzystanie cytryn, które warto znać

Lifestyle Data publikacji: 14 maja 2017

Cytrynę można zastosować na wiele praktycznych sposobów. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka, które naszym zdaniem są najciekawsze. Mamy nadzieję, że pomogą Wam w wielu sytuacjach :)

Odstraszanie os i pszczół

To bardzo popularny sposób w wielu restauracjach i kawiarniach z ogródkiem. Kładzie się tam przekrojone połówki cytryn ponabijane goździkami. Aromat odstrasza pszczoły i osy, które ciągną do słodkiego i w przeciwnym wypadku nie dałyby nam spokojnie zjeść.

Środek czyszczący

200ml octu i skórka z jednej cytryny to sposób na domowy środek czyszczący. Umieszczamy oba składniki w butelce z atomizerem i zostawiamy na noc. Rano środek jest gotowy do sprzątania, wyszczy butelkę dopełnić tylko wodą.

Na plamy po jagodach

Usunięcie plam z jagód bywa trudne, ale nie jeśli natrzesz ręce sokiem z cytryny. Dzięki temu usuniesz bez problemu plamy po obieraniu jagód.

Czyszczenie deski do krojenia

Posyp deskę solą, a następnie natrzyj ją połówką cytryny. Nie tylko ją doczyścić, ale również zabijesz wszelkie bakterie i grzyby.

Czyszczenie osadów z mydła i kamienia

Przekrój połówkę cytryny na pół i wytrzyj nią elementy armatury łazienkowej. Dzięki temu usuniesz wszelkie zanieczyszczenia z kamienia i mydła.

Kuracja dla paznokci

Wystarczy moczyć paznokcie w wodzie z sokiem cytryny, aby je wzmocnić. Jeśli masz problem z łamliwymi paznokciami stosują taką kurację dwa razy w tygodniu.

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu z butów

Umieść skórki z cytryny na noc w butach aby pozbyć się z nich niemiłego zapachu i je odświeżyć.

Podobne artykuły