Hoduj tę roślinę w domu i pozbądź się pająków i innych owadów

Porady Data publikacji: 15 czerwca 2017

Wiosną pająki oraz inne owady coraz częściej zaglądają do naszych domów. Robi się ciepło więc otwieramy nasze okna oraz drzwi zapraszając tym samym przeróżne stworzenia.

Dzisiaj poznacie fantastyczny sposób na odstraszenie owadów. Jest on w 100% naturalny i wolny od toksyn, które niestety często zawierają środki chemiczne dostępne na rynku. Dodatkowo zostawi on w domu bardzo przyjemny aromat świeżości.

Co musimy zrobić?

Rośliną, którą musimy zacząć hodować jest mięta. Możemy mieć ją na parapetach w okolicach okien, które często otwieramy lub zrobić z niej środek do spryskiwania powierzchni i odstraszania owadów.

Hodowanie mięty jest bardzo proste. Gotowe krzaczki możecie kupić w wielu marketach, a następnie przesadzić w domu do doniczek. Jeśli będziecie ją regularnie podlewać i zapewnicie jej słońce to będzie rosłą przez długi czas.

Zrobienie miętowego środka do odstraszania pająków oraz innych owadów również jest bardzo proste. Wypełnij butelkę z atomizerem garstką liści mięty, a następnie zalej gorącą wodą. Odstaw butelkę na 2-3 godziny i po tym czasie możesz już spryskiwać powierzchnie sprayem. Spryskaj futryny, okolice okien, a nawet cały taras by odstraszyć wszelkie owady.

Źródło artykułu: http://www.mecuroensalud.com/index.php/2016/05/30/esta-simple-planta-en-su-casa-y-usted-nunca-volvera-a-ver-ratones-aranas-y-otros-insectos-lo-usaba-mi-abuela/

Podobne artykuły