Gołębie na balkonie? Ta dziecięca zabawka skutecznie je odstraszy

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-05-30

Gołębie przesiadujące na naszym balkonie to duży problem. Pozostawiają na nim swoje odchody, co jest niehigieniczne oraz nieestetyczne. Do tego, mają one kwasowy odczyn i mogą uszkadzać powierzchnię, na jakiej się znajdują.

Ptaki te również przenoszą różnego rodzaju choroby, takie jak salmonella, grzybica czy ornitoza. Wiele z chorób mogą przenosić na ludzi przez bezpośredni kontakt lub styczność z odchodami. To jednak nie koniec problemów. Gdy gołębie załażą na balkonie gniazdo, wtedy ciężko będzie się ich pozbyć, a rosnąca populacja wiąże się z jeszcze większymi niedogodnościami.

Nic więc dziwnego, że wiele osób wypróbowuje wszelkie możliwe sposoby na odstraszenie gołębi z balkonu. Mamy sztuczne ptaki drapieżne, do których jednak wiele osobników się już przyzwyczaiło, że nie stanowią zagrożenia.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Odstraszacze ultradźwiękowe są skuteczne, ale mogą stanowić problem dla innych zwierząt domowych. Inne hałasujące ozdoby bywają równie irytujące, co same odwiedziny tych ptaków. Dlatego, chcielibyśmy zaproponować Wam inny, skuteczny sposób na odstraszenie gołębi z balkonu.

Gumowy wąż — dziecięca zabawka, która odstraszy gołębie

Ptaki posiadają naturalny lęk przed wężami, jako potencjalnymi drapieżnikami zagrażającymi ich życiu. Niektóre gatunki ptaków potrafią z nimi walczyć, ale gołębie należą do tych, które wybierają zachowanie dystansu i ucieczkę.

W sklepie z zabawkami kup gumowego węża o jaskrawych kolorach, który będzie widoczny z daleka. Następnie powieś go na poręczy swojego balkonu. Aby nie spadł, dodatkowo możesz przymocować go trytkami.

Taka zabawka działa odstraszająco na gołębie. Gdy zobaczą, kto pilnuje twojego balkonu, będą wolały omijać go z daleka i wybrać inne miejsce do odpoczynku lub założenia gniazda.

Podobne artykuły