Wykorzystała pumeks w sposób jakiego nie znałaś. Wykorzystaj go :)

Porady Data publikacji: 05 czerwca 2019

Pumeks zna większość z nas. Używamy go w łazience do zmiękczania skóry na piętach i usuwania zrogowaciałego naskórka. Ciekawy jest też sam proces powstawania pumeksu. To tak naprawdę wulkaniczna skała, która jest bardzo porowata. Gdy lawa wydostanie się na powierzchnię w skutek obniżenia ciśnienia rozpuszczone w niej gazy ulatują w postaci pęcherzyków. Gdy lawa zastyga tworzy się jasna skała czyli pumeks.

Dzisiaj jednak podpowiemy Wam jak wykorzystać pumeks w inny ciekawy sposób. Na pewno masz jakieś ubrania, które są zmechacone. Pewnie odłożyłaś je już dawno na półkę „po domu”. Nie wyglądają one już tak dobrze aby nadawały się na wyjście. Z pumeksem możemy temu zaradzić i przywrócić im dawny wygląd.

Pumeks na zmechacone ubrania

Rozłóż ubranie, które chcesz oczyścić ze zmechaceń na płaskiej powierzchni. Następnie weź pumeks i delikatnie pocieraj o ubranie, nie rób tego zbyt mocno aby nie porwać tkaniny. Chcemy w ten sposób jedynie usunąć kuleczki. Zobaczysz jak łatwo za pomocą pumeksu jest je ściągnąć. Bluzka będzie wyglądała jak nowa.

Jeśli nie masz pumeksu jest też inny sposób, do którego wykorzystasz maszynkę do golenia. Zapewne masz ją w łazience lub Twój partner. Równie dobrze radzi sobie w usuwaniu zmechaceń.

Również w tym przypadku wystarczy rozłożyć ubranie na płaskiej powierzchni, a następnie ogolić tak jak w przypadku skóry. Rób to z góry na dół i zobaczysz jak zmechacenia zostają przez maszynkę zebrane, a sweter znów zaczyna wyglądać świetnie.

Podobne artykuły