Genialne zastosowania fusów po kawie

Porady Data publikacji: 13 lipca 2019

Genialne zastosowania fusów po kawie! Nie wyrzucaj ich już nigdy więcej. Można zastosować je na tak wiele sposobów. Nie ważne czy pijesz kawę parzoną czy z ekspresu. Zachowaj fusy, ale trzymaj jej w otwartym pojemniku. Muszą wyschnąć, ale nie mogą przy tym spleśnieć. Wtedy będziesz mogła je wykorzystać. Oczywiście nie musisz czekać i wiele ze sposobów możecie wykorzystać zaraz po odzyskaniu fusów z kawy.

Fusy po kawie jako nawóz

Fusy świetnie sprawdzą się jako nawóz do Twoich kwiatów w ogrodzie i w domu. Wystarczy, że po wypiciu kawy rozsypiesz je wokół rośliny. Dzięki nim kwiaty będą lepiej odżywione, zdrowsze i piękniejsze. Możesz też wymieszać je z wodą i w taki sposób podlewać rośliny. Na 20 litrów wody wykorzystaj szklankę fusów. Jeśli będziesz sadzić nowe kwiaty fusy możesz wsypać na dno doniczki i przysypać je ziemią do kwiatów. Jeśli prowadzisz swój kompostownik to również warto je do niego wrzucić. Zwiększoną one zawartość azotu w kompoście.

Fusy po kawie do odstraszania kotów

Niekiedy koty lubią kopać w naszym ogrodzie w miejscu, gdzie akurat rosną najpiękniejsze kwiaty. Fusy po kawie odstraszą je z tego miejsca, a do tego jednocześnie nawiozą ziemię. Wystarczy rozsypać je wokół roślin, a koty, które nie lubią zapachu kawy będą je omijały z daleka.

Odstraszanie ślimaków

Strapieniem wielu ogrodników domowych są też ślimaki. Ten sam trik, który działa na koty zadziała również na ślimaki. Dlatego jeśli prowadzisz domowy warzywniak i chcesz uchronić rośliny przed ślimakami to wykorzystaj do tego fusy.

Fusy po kawie jako sposób na pchły

Pies ma problem z pchłami? Gdy będziesz go kąpać natrzyj sierść fusami po kawie. Potem dobrze spłucz. Kawa sprawi, że pchły będą uciekać w popłochu.

Peeling z fusów po kawie

Fusy po kawie to świetny peeling, który nie tylko poprawi wygląd Twojej skóry, ale również pomoże w walce z cellulitem. Wystarczy, że fusy wymieszasz z dowolnym olejem i dodasz substancji mającej właściwości peelingujące. Może to być oliwa z oliwek i zwykła sól.

Awaryjne mydło

Nie masz mydła? Jeśli do fusów po kawie dodasz jakiegoś oleju, taką mieszanką usuniesz skutecznie zabrudzenia z rąk. Może Ci się to przydać w warunkach biwakowych.

Maseczka na twarz z fusów po kawie

2 łyżki fusów, 2 łyżki kakao naturalnego, 4 łyżki jogurtu naturalnego i 1 łyżka miodu to przepis na doskonała maseczkę do skóry suchej. Nawilży i odżywi Twoją skórę. Zastosuj ją by zadbać o swoją skórę :) Taką maseczkę możesz stosować również na inne partie skóry, które są wysuszone. Np. dłonie lub łokcie. Dzięki temu nawilżysz skórę.

Piękne włosy z fusami po kawie

Jeśli masz ciemne włosy możesz użyć płukanki z fusów po kawie by sprawić, aby były piękne i błyszczące. Kawa ma właściwości farbujące więc nie stosuj jej jeśli masz jasny kolor włosów. Możesz za to użyć jej aby nieco przyciemnić odcień i zamaskować siwiejące włoski.

Czyszczenie grilla fusami po kawie

Fusy po kawie świetnie sprawdzają się jako tworzywo ścierne do usuwania tłuszczu z różnych powierzchni. Dlatego możesz skutecznie wyczyścić nimi rożen od grilla. Weź szmatkę, nałóż na nią trochę wilgotnych fusów i wyszoruj powierzchnię.

Fusy po kawie usuwają nieprzyjemne zapachy

Fusy po kawie pochłaniają nieprzyjemne zapachy i zastępują je kawowym aromatem. Jak je wykorzystać? Na wiele sposobów. Jeśli kroiłaś czosnek lub rybę możesz umyć dłonie fusami po kawie aby zabić na nich ten zapach. Możesz też wymieszać je z sodą oczyszczoną i zostawić na talerzyku aby odświeżyły powietrze w pomieszczeniu. Możesz je włożyć równie do lodówki by pochłaniały mieszające się tam aromaty.

Podobne artykuły