Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie?

Porady Data publikacji: 19 czerwca 2020

Zakup mieszkania w stolicy wiąże się z wieloma dylematami oraz pytaniami. Jednym z najczęściej powtarzających się jest: gdzie kupić mieszkanie w Warszawie? Lokalizacja jest bowiem jednym z najważniejszych czynników, od którego zależy w dużej mierze ostateczna decyzja zakupowa. A zatem, gdzie warto nabywać nieruchomości w Warszawie?

Ochota

Ochota jest jedną z najmniejszych dzielnic w stolicy. Mimo, że rynek nieruchomości w Warszawie jest naprawdę szeroki, to właśnie w tej niewielkiej dzielnicy powstają piękne, nowoczesne inwestycje i to właśnie ta niewielka dzielnica jest w centrum zainteresowania najlepszych deweloperów, takich jak Victoria Dom. Dlaczego pierwszą odpowiedzią, jaka przychodzi na myśl na pytanie, gdzie kupić mieszkanie w Warszawie, jest Ochota? Powodów jest wiele! Najważniejszą z nich jest bliskość centrum oraz doskonałe połączenia komunikacyjne. Dojazd do każdego zakątka stolicy z Ochoty jest bezproblemowy. Drugą kwestią jest ogromna ilość terenów zielonych. Na terenie Ochoty położonych jest bowiem siedem parków i dwa skwery. Odpoczynek i relaks znajdą tu zatem osoby w każdym wieku, a dzieci będą tu miały idealną przestrzeń do zabawy. Ochota przyciąga także wysoko rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową oraz licznymi punktami związanymi z branżą kulturalną. Do najważniejszych należą: Teatr Ochota, Studio Teatralne Koło, Och-Teatr, Kamienica Artystyczna TA3 czy Biblioteka Narodowa.

Mokotów

Mokotów, w opozycji do Ochoty, jest jedną z największych dzielnic Warszawy. Słynie on z ogromnej ilości terenów zielonych, z których największą popularnością cieszy się słynne Pole Mokotowskie. Wielbiciele spacerów, biegania z psem, odpoczynku  na świeżym powietrzu docenią bliskość parków, takich jak Park Dreszera czy Park Morskie Oko. Tereny te urzekają ilością zieleni oraz przepięknymi fontannami, ławeczkami. Panuje tu przemiła cisza, spokój, tak potrzebne po całym dniu pracy. To, co istotne, to fakt, że Mokotów jest genialnie skomunikowany i ma dobre połączenia z pozostałymi dzielnicami. Bez problemu dostaniemy się stąd zarówno do centrum, jak i odległych części stolicy. Nie dziwi zatem fakt, że na pytanie: gdzie kupić mieszkanie w Warszawie, wszyscy mieszkańcy Mokotowa odpowiedzą: właśnie tutaj! 

Żoliborz

O walorach tej dzielnicy śpiewał między innymi Muniek Staszczyk. Słowa piosenki podkreślające uroki Żoliborza zawierają w sobie ogrom prawdy i zabytków które warto zwiedzić, więcej o zabytkach warszawy przeczytacie tutaj. Żoliborz zachwyca ilością zieleni, kultowych knajpek i kawiarenek z niepowtarzalnym klimatem oraz punktów kultury. Nie dziwi fakt, że spośród nieruchomości w Warszawie, te zlokalizowane na Żoliborzu, cieszą się niespotykaną wręcz popularnością. Naturalnie, ma to odzwierciedlenie w cenach, jednak poniesione koszty wynagrodzi nam spokój, cisza oraz bliskość przystanków, z których dojedziemy w każdą część Warszawy. Ponadto, na Żoliborzu znajduje się stacja metro, zatem komunikacja jest w przypadku Żoliborza, wręcz doskonała. Każdy, kto ceni sobie harmonię, niepowtarzalny klimat, dobry dojazd i myśli o zakupie nieruchomości w Warszawie, powinien wybrać właśnie tę na Żoliborzu. 

Białołęka

Coraz więcej młodych osób decyduje się na zakup nieruchomości na Białołęce. Dlaczego? Głównym powodem jest atrakcyjna cena. Nowe, świeże osiedla na Białołęce przyciągają nowoczesnym designem. Deweloperzy kuszą nie tylko niskimi cenami, ale także funkcjonalnymi rozkładami pomieszczeń, dużymi ogrodami, bliskością przystanków i punktów handlowo-usługowych. Mimo, że dojazd z Białołęki do centrum zajmuje nieco czasu, to jednak osoby, które zastanawiają się, gdzie kupić mieszkanie w Warszawie, powinny pomyśleć także o Białołęce. 

Jak już wspomnieliśmy, rynek nieruchomości w Warszawie, jest naprawdę bogaty. Każdy, kto zastanawia się, gdzie kupić mieszkanie w Warszawie, powinien wziąć pod uwagę wszelkie indywidualne kwestie, oczekiwania. Każda dzielnica i każda lokalizacja ma swoje plusy i minusy, które warto poznać, zanim zdecydujemy się na zakup nieruchomości. Jest to bowiem inwestycja poważna i zwykle na lata, dlatego nie powinna być podejmowana pochopnie. 

Podobne artykuły