10 zastosowań folii bąbelkowej, które warto znać. Więcej jej nie wyrzucisz!

Porady Data publikacji: 25 czerwca 2023

Folia bąbelkowa to popularne wypełnienie, które ma za zadanie zabezpieczyć zawartość przesyłek nadawanych kurierem oraz pocztą. Chociaż dzisiaj jej miejsce coraz częściej zajmują bardziej ekologiczne materiały, to nadal możemy uzbierać jej spore ilości, jedynie z paczek, które do nas przychodzą. W tym artykule podpowiemy Wam, jak takie zapasy folii bąbelkowej wykorzystać. Nie wyrzucaj jej, wykorzystaj ponownie, a pomożesz środowisku.

Zabezpieczenie świątecznej zastawy

Masz w domu świąteczną zastawę naczyń? Możesz ją zabezpieczyć za pomocą folii bąbelkowej. Wystarczy, że potniesz ją na kwadratowe kawałki. Następnie takimi skrawkami folii przełożysz każdy odłożony talerz i miseczkę.

W ten sposób ochronisz je przed przypadkowym stłuczeniem się, ale także wzajemnym rysowaniem się naczyń. Dzięki temu zastawa zawsze będzie wyglądać świetnie i posłuży Ci przez wiele lat.

Zabezpieczanie przesyłek

Folię bąbelkową oczywiście możemy wykorzystać w ten sam sposób, w który do nas dotarła. Wystarczy zachować folię do momentu, aż to my będziemy musieli coś wysłać. Wtedy ponownie wykorzystamy ją do zabezpieczenia zawartości przesyłki.

Ochrona przedmiotów podczas przeprowadzki

Przeprowadzka to bardzo zorganizowana akcja logistyczna. Musimy przetransportować wiele przedmiotów, które zebraliśmy przez lata i przy okazji ich nie zniszczyć. Może pomóc nam w tym folia bąbelkowa, która stanowi idealne zabezpieczenie w transporcie przewożonych rzeczy.

Pakowanie produktów spożywczych

Owoce i warzywa możemy zabezpieczyć folią bąbelkową podczas przewożenia, aby się nie uszkodziły. W ten sposób nie tylko zabezpieczymy je przed uszkodzeniami fizycznymi, ale również przed zbyt szybkim zepsuciem się. Uszkodzenia owoców sprawiają, że szybciej w danym miejscu gniją.

Antystresowa zabawka sensoryczna

Od pewnego czasu panuje moda na „popity”. To zabawki, które przypominają wielorazową folię bąbelkową. Wykonane są z gumy i bąbelków, które można wielokrotnie wciskać i wyciskać. Pomagają odstresować się, złagodzić napięcie i wyciszyć emocje.

Ten sam efekt możemy uzyskać, wyciskając bąbelki w folii. Dlatego możecie zaproponować taką zabawę dziecku, a nawet dorosłej osobie, która odczuwa stres i nie ma czym zająć dłoni.

Dekorowanie ciast i tortów

Zastanawiacie się, jak uzyskać fakturę plastra miodu podczas dekorowania ciasta lub tortu? Pomoże Ci w tym folia bąbelkowa. Praktyczne zastosowanie zobaczycie w poniższym przepisie wideo.

Ochrona lusterek w samochodzie przed zamarzaniem

Jeśli nie masz podgrzewanych lusterek w samochodzie, to z pewnością wiesz, jak uciążliwym problemem jest ich zamarzanie. Dużo trudniej jest je skrobać niż szybę, ze względu na plastikową obudowę.

Możesz jednak temu zapobiec, jeśli na noc owiniesz lusterka folią bąbelkową. Dzięki temu nie zamarzną, a rano wystarczy zdjąć folię i schować do bagażnika, by znów użyć jej wieczorem. Przydatne będą też gumki recepturki, dzięki którym solidnie zamontujesz folię bąbelkową na lusterku.

Antypoślizgowe podkładki na półki

Folia bąbelkowa to doskonały materiał na antypoślizgowe podkładki. Pomaga utrzymać przedmioty na swoim miejscu w szufladach i na półkach. Chroni je również przed zniszczeniem, a także zalaniem. Gdy coś wyleje Ci się w szafce, wystarczy wyjąć folię i wymienić ją na nową. Możesz w ten sposób uniknąć odbarwień po kosmetykach czy innych produktach.

Zabezpieczenie podczas remontów

Podczas remontów często korzystamy z folii malarskiej. Chroni ona powierzchnię przed zabrudzeniem, ale stanowi bardzo słabe zabezpieczenie przed uszkodzeniami fizycznymi.

Folia bąbelkowa może połączyć obydwie funkcje. Nie tylko ochroni powierzchnię przed zabrudzeniem, ale również złagodzi upadek młotka czy innych narzędzi, które będziemy wykorzystywać podczas remontu.

Ochrona roślin przed mrozem

Wiele roślin zimą musi być chronionych przed mrozem. Folia bąbelkowa to świetny materiał izolacyjny, dlatego możemy kilkoma warstwami owinąć roślinę, aby nie przemarzła.

Podobne artykuły