Perfumy będą pachniały dłużej jeśli zastosujesz tych 5 porad

Porady Data publikacji: 21 marca 2018 / Aktualizacja: 2020-09-21

Co zrobić żeby perfumy dłużej się utrzymały? Masz swoje ulubione perfumy, ale chcesz by ich zapach utrzymywał się dłużej na ciele? Zastosuj tych kilka porad, a bez względu na cenę perfumy będą pachniały dużo dłużej niż dotychczas. Dzięki temu starczą na dłużej bo nie będziesz musiała ponownie ich używać w ciągu dnia.

1. Wybierz neutralne kosmetyki

Jeśli chcesz by zapach perfum utrzymał się na dłużej pamiętaj o tym by inne kosmetyki wybrać o podobnej linii zapachowej, albo o neutralnym zapachu. Dzięki temu nie będą konkurować z Twoimi perfumami i nawet w niektórych przypadkach przeważać nad ich zapachem.

2. Lepiej na skórę niż na ubranie

Wiele osób perfumuje ubrania mówiąc, że zapach utrzymuje się wtedy dłużej. To prawda, ale niektóre materiały jak np. futro potrafi przechowywać zapach nawet przez rok. Wtedy gdy zmienimy perfumy zapachy mogą się gryźć. Dlatego lepiej stosować perfumy na skórę, ale tutaj panuje jedna zasada.

Spodobał Ci się ten artykuł? Polub nas!

Perfumy dłużej utrzymują się jeśli skóra jest nieco tłusta. Mateolog jeśli masz tłustą cerę nie musisz wiele robić, ale w innym przypadku warto ją wcześniej posmarować kremem nawilżającym w miejscach, które będziemy perfumować. Wtedy zapach utrzyma się dłużej.

3. Nie pocieraj perfum

Często po spryskaniu perfumami jakiejś części ciała np. nadgarstków pocieramy nimi. Perfumy rozcieramy również na szyi czy innych partiach ciała. Dlaczego nie powinniśmy tego robić? W ten sposób niszczymy unikalne molekuły kompozycji perfum. Przez to mogą nawet zmienić zapach i pachnieć krócej.

4. Stosuj perfumy w określonych punktach ciała

Aby najlepiej rozprowadzić zapach perfum po ciele i utrzymać go jak najdłużej powinnyśmy perfumować odpowiednie fragmenty naszego ciała.

  1. Za kolanami
  2. Na lędźwiach
  3. Wokół pępka
  4. W zgięciach łokci
  5. Za uszami
  6. We włosach
  7. Na karku

5. Wybierz odpowiednie zapachy

Zapachy, które są słodkie i ciężkie lub kadzidlane, dłużej utrzymują się na skórze. Lekkie owocowe i kwiatowe perfumy ulatniają się szybciej. Dlatego jeśli perfum używasz na co dzień i chcesz by przez cały dzień pięknie pachniały to również warto wybrać odpowiedni zapach.

Podobne artykuły