Gdy wykorzystasz cytrynę nie wyrzucaj skórki, włóż ją do zmywarki!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 19 marca 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

Podzielę się z Wami pewną informacją. Od dawna piję wodę z cytryną, ale w pewnym momencie zaczęłam dodawać do niej obraną ze skórki cytrynę. Robię tak z dwóch powodów. Po pierwsze, gdy woda trochę stoi, a sięgam po karafkę podczas pracy przez cały dzień, to przez skórkę robi się cierpka i gorzka. Bez niej cały czas zachowuje swój cytrynowy aromat i smak i jest po prostu smaczniejsza.

Jest też drugi powód. Cytryny jak dobrze wiecie, nie rosną w Polsce. Oznacza to, że wszystkie owoce tego gatunku importowane są do nas z innych krajów. To oznacza, że musza być przygotowane do przebycia dalekiej drogi, a dojrzeć mają gdy zostaną wyłożone na sklepowe półki. To sprawia, że znajdziemy na ich skórce dużo rożnego rodzaju środków, które niekoniecznie muszą być dobre dla naszego zdrowia.

Dlatego cytryny obieram, a jeśli potrzebuję skórki do konsumpcji to bardzo dobrze je myję ciepłą wodą z dodatkiem octu. Co jednak gdy skórki nie potrzebujemy? Najczęściej ląduje w śmietniku, a wcale nie musi. Dzisiaj podpowiem Wam jak ją wykorzystać.

Skórka od cytryny do zmywarki

Pewnie większość czytelników tej strony ma już zmywarkę. Ja sama wzbraniałam się przed nią, ale od kiedy ją mam uważam to za jedne z tych głupich przekonań, których trzeba się wyzbyć testując coś na własnej skórze. Nie zliczę już czasu jaki mi oszczędziła, i który mogłam w ten sposób wykorzystać inaczej.

W każdym razie, cytryna zawiera kwas, który pomaga usunąć kamień. To jedna z zalet, pomaga zadbać o naszą zmywarkę. Po drugie odświeża ją i sprawia, że nie wydobywają się z niej brzydkie zapachy. Dlatego jeśli mamy skórkę od cytryny i planujemy puścić zmywarkę, to warto ją włożyć do niej podczas mycia naczyń. Oczywiście to jednorazowy sposób, po umyciu naczyń skórkę wyrzucamy.

Podobne artykuły