Kiedy bateria wannowa stojąca jest dobrym rozwiązaniem?

Wnętrza Data publikacji: 06 lutego 2020

Wanny po kilku latach zapomnienia zdecydowanie wracają do łask. Obecnie stawia na nie coraz więcej osób, uważając je za bardziej wygodną alternatywę klasycznych kabin prysznicowych. Do każdej wanny trzeba oczywiście dobrać odpowiednią baterię łazienkową. W tym przypadku do wyboru jest wiele różnych modeli. Ciekawym rozwiązaniem jest np. bateria wannowa stojąca. Kiedy się sprawdzi?

Bateria wannowa stojąca – dlaczego warto na nią postawić?

Polacy wręcz pokochali baterie stojące, które coraz częściej pojawiają się w domach i mieszkaniach. Prezentują się efektownie i elegancko. Jednak zestawić je można nie tylko z wannami wolnostojącymi, ale i z tymi zabudowanymi. Z czego wynika tak duża ich popularność?

Przede wszystkim niemal każda bateria wannowa stojąca prezentuje się elegancko i stylowo. Do wyboru są modele nowoczesne i nieco bardziej klasyczne. Postawić można na klasyczną baterię chromowaną, ale też czarną, białą, złotą czy srebrną. W aranżacjach nowoczesnych ciekawie prezentują się modele czarne, które są prawdziwym hitem aranżacyjnym ostatnich miesięcy.

Baterie stojące wyglądają doskonale z boku wanny oraz na jej środku. W każdym położeniu są efektowne i stylowe. Na ogół montuje się je w towarzystwie wanien wolnostojących, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką baterię umieścić przy wannie zabudowanej. Tym samym baterie tego rodzaju nie są zarezerwowane tylko dla posiadaczy dużych pokoi kąpielowych. Równie dobrze sprawdzą się także w tych nieco mniejszych łazienkach.

Baterie odpowiednie do wanien stojących

Wanny wolnostojące są bardzo efektowne, ale wymagają zastosowania właściwego układu instalacji wodno-kanalizacyjnej. Nie są odpowiednie do małych łazienek, lepiej sprawdzą się w przestronnych pokojach kąpielowych. Do takiej wanny konieczne jest także dobranie stosownej armatury. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest na pewno elegancka bateria wannowa stojąca. Wybór w tym zakresie jest na rynku coraz większy.

Jednak równie dobrze sprawdzi się tutaj bateria wannowa wielootworowa, którą instaluje się w wyciętych w krawędzi danej wanny otworach. Wanny akrylowe mają to do siebie, że na ogół można w nich bez większego problemu wyciąć otwory na baterię. Nie wiąże się to z utratą gwarancji producenta. Jeśli wanna posiada bardzo wąski rant, baterię umieszcza się na specjalnym podeście lub na półce montowanej przy wannie. Prezentuje się to zaskakująco efektownie. Do wyboru w tym przypadku są modele trzy i pięciootworowe. Te pierwsze posiadają rączkę natryskową, uchwyt do regulacji strumienia i temperatury wody oraz wylewkę razem z przełącznikiem natrysku. Modele pięciootworowe dodatkowo mają zawory sterujące. Tego typu baterie wannowe mają całkiem sporo zalet. Przede wszystkim dzięki nim nie trzeba się przejmować wężem rączki prysznicowej, który przeszkadza i zabiera dodatkowe miejsce. Znajduje się on bowiem w specjalnym otworze. Nad wanną wystaje tylko sama rączka, przy czym wcale nie jest powiedziane, że takie baterie są mało estetyczne.

Podobne artykuły