Nowoczesna kabina prysznicowa – ciekawa alternatywa dla wanny

Wnętrza Data publikacji: 15 marca 2021

Pytanie, czy wybrać wannę, czy kabinę prysznicową zadaje sobie wiele osób podczas projektowania lub remontowania łazienki. Jak się okazuje, kabina prysznicowa może być świetną alternatywą dla wanny również w przypadku osób, które czerpią niezwykłą przyjemność z długich kąpieli i komfortowego wylegiwania się w wodzie. Jak to możliwe? Wystarczy wybrać odpowiednie akcesoria i dopasowaną do potrzeb kabinę.

Kabina o dużych rozmiarach

Najlepszym wyborem dla osób, które chcą czuć się równie swobodnie i komfortowo pod prysznicem, jak w wannie, będzie kabina o sporych rozmiarach. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku kabiny typu walk-in o prostokątnym kształcie, które nie wymagają instalacji brodzika i mogą zostać ustawione praktycznie w dowolny sposób.

Duża kabina zapewni wygodę i sprawi, że nawet osoby o potężniejszych kształtach będą czuły się w niej swobodnie, między innymi podczas obracania. Dzięki swoim rozmiarom pozwoli na instalację również dodatkowych, ułatwiających korzystanie z niej akcesoriów, na przykład uchwytów czy niewielkiego, rozkładanego krzesełka. Będą to przedmioty, które ułatwią korzystanie z łazienki osobom starszym, ale także wielu dzieciom, chroniąc je między innymi przed upadkiem.

Klasyczna kabina z otwieranymi drzwiami

Być może nie chcesz decydować się na kabinę typu walk-in i preferujesz klasyczne rozwiązanie wyposażone w brodzik. W takim razie ciekawą możliwością, która na pewno ułatwi ci korzystanie z takiego wyposażenia, będziesz kabina wyposażona w otwierane, a nie przesuwane drzwi. Zabezpieczy cię między innymi przed zacinaniem się prowadnic, a jednocześnie pozwoli na wygodne wchodzenie i wychodzenie z brodzika.

Ciekawym pomysłem może być wybór pięciokątnej, narożnej kabiny z otwieranymi drzwiami, która jeszcze bardziej zwiększy komfort korzystania z łazienkowych akcesoriów. Co więcej, za sprawą ściętego rogu nawet spora kabina nie będzie zanadto wychodzić na środek pomieszczenia, co sprawdzi się w łazienkach mniejszych rozmiarów.

Akcesoria, których nie może zabraknąć

Każdy prysznic powinien zostać wyposażony w odpowiednie akcesoria, które dodatkowo ułatwią korzystanie z niego domownikom. Wspomniane już krzesełka czy uchwyty mogą sprawdzić się między innymi w domach osób starszych, a także w przypadku rodzin z dziećmi.

Oprócz nich warto zainwestować w wygodny zestaw prysznicowy, który zapewni łatwą regulację przepływu wody. Przykładem mogą być funkcjonalne zestawy ze strony bravat.pl, które zostały wyposażone między innymi w trzyfunkcyjną słuchawkę. Dzięki temu każdy z łatwością dobierze dla siebie najbardziej odpowiedni strumień wody. Niemniej istotny jest funkcjonalny drążek, który pomoże w regulacji temperatury i przepływu wody, a dodatkowo zaprezentuje się elegancko, przytrzymując słuchawkę.

Kolejnym ciekawym akcesorium może być deszczownica, która rozdrabnia wodę na pojedyncze krople i napowietrza ją. Zamontowanie jej daje gwarancję ogromnej przyjemności z każdego wziętego prysznica.

Podobne artykuły