15 marca 2021

Nowoczesna kabina prysznicowa – ciekawa alternatywa dla wanny

Pytanie, czy wybrać wannę, czy kabinę prysznicową zadaje sobie wiele osób podczas projektowania lub remontowania łazienki. Jak się okazuje, kabina prysznicowa może być świetną alternatywą dla wanny również w przypadku osób, które czerpią niezwykłą przyjemność z długich kąpieli i komfortowego wylegiwania się w wodzie. Jak to możliwe? Wystarczy wybrać odpowiednie akcesoria i dopasowaną do potrzeb kabinę.

Kabina o dużych rozmiarach

Najlepszym wyborem dla osób, które chcą czuć się równie swobodnie i komfortowo pod prysznicem, jak w wannie, będzie kabina o sporych rozmiarach. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku kabiny typu walk-in o prostokątnym kształcie, które nie wymagają instalacji brodzika i mogą zostać ustawione praktycznie w dowolny sposób.

Duża kabina zapewni wygodę i sprawi, że nawet osoby o potężniejszych kształtach będą czuły się w niej swobodnie, między innymi podczas obracania. Dzięki swoim rozmiarom pozwoli na instalację również dodatkowych, ułatwiających korzystanie z niej akcesoriów, na przykład uchwytów czy niewielkiego, rozkładanego krzesełka. Będą to przedmioty, które ułatwią korzystanie z łazienki osobom starszym, ale także wielu dzieciom, chroniąc je między innymi przed upadkiem.

Klasyczna kabina z otwieranymi drzwiami

Być może nie chcesz decydować się na kabinę typu walk-in i preferujesz klasyczne rozwiązanie wyposażone w brodzik. W takim razie ciekawą możliwością, która na pewno ułatwi ci korzystanie z takiego wyposażenia, będziesz kabina wyposażona w otwierane, a nie przesuwane drzwi. Zabezpieczy cię między innymi przed zacinaniem się prowadnic, a jednocześnie pozwoli na wygodne wchodzenie i wychodzenie z brodzika.

Ciekawym pomysłem może być wybór pięciokątnej, narożnej kabiny z otwieranymi drzwiami, która jeszcze bardziej zwiększy komfort korzystania z łazienkowych akcesoriów. Co więcej, za sprawą ściętego rogu nawet spora kabina nie będzie zanadto wychodzić na środek pomieszczenia, co sprawdzi się w łazienkach mniejszych rozmiarów.

Akcesoria, których nie może zabraknąć

Każdy prysznic powinien zostać wyposażony w odpowiednie akcesoria, które dodatkowo ułatwią korzystanie z niego domownikom. Wspomniane już krzesełka czy uchwyty mogą sprawdzić się między innymi w domach osób starszych, a także w przypadku rodzin z dziećmi.

Oprócz nich warto zainwestować w wygodny zestaw prysznicowy, który zapewni łatwą regulację przepływu wody. Przykładem mogą być funkcjonalne zestawy ze strony bravat.pl, które zostały wyposażone między innymi w trzyfunkcyjną słuchawkę. Dzięki temu każdy z łatwością dobierze dla siebie najbardziej odpowiedni strumień wody. Niemniej istotny jest funkcjonalny drążek, który pomoże w regulacji temperatury i przepływu wody, a dodatkowo zaprezentuje się elegancko, przytrzymując słuchawkę.

Kolejnym ciekawym akcesorium może być deszczownica, która rozdrabnia wodę na pojedyncze krople i napowietrza ją. Zamontowanie jej daje gwarancję ogromnej przyjemności z każdego wziętego prysznica.