Dbasz o serce? Tego nie jedz!

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 09 stycznia 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

Dbasz o swoje serce? Z niektórych pokarmów powinniście zrezygnować, albo chociaż znacznie je ograniczyć. Nie wpływają one dobrze na nasze serce. Zwiększają ryzyko miażdżycy, a tym samym zawału serca czy udaru mózgu.

Przetworzone mięso

Lubicie przetworzone produkty mięsne? Pomyślcie jak często jecie kiełbasy czy parówki? Przetworzone produkty mięsne są źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu, a te przyczyniają się do rozwoju miażdżycy.

Alkohol

Każdy wie, że dobrze działa na serce? Jednak jeśli chodzi ogólnie o alkohol to powinniśmy pić go jak najmniej. Jeśli robimy to regularnie mocno zwiększamy ryzyko niewydolności serca.

Produkty smażone w głębokim oleju

Lubicie frytki lub inne produkty smażone w głębokim oleju? Nawet jeśli Wam smakują to Wasze serce z pewnością nie będzie z tego zadowolone. Takie dania są bardzo kaloryczne, problem nadwagi wiąże się też z niebezpieczeństwem chorób serca. Oprócz tego produkty te bogate są w tłuszcze trans, przez co zwiększa się poziom złego cholesterolu we krwi.

Sól i cukier

Tych dwóch produktów najczęściej nadużywamy. Nie tylko dlatego, że słodzimy herbatę czy solimy jajecznicę. Znajdują się one prawie we wszystkim co kupujemy, a przez to nie kontrolujemy ich dziennego spożycia.

Podobne artykuły