Ten film pokazuje dlaczego nigdy nie jeżdżę bryczkami na wczasach w górach!

Lifestyle Data publikacji: 11 marca 2018

Raz w życiu skusiłam się na przejażdżkę bryczką w górach aby dzieci miały frajdę. Nigdy więcej tego błędu nie popełnię. Dzieci szybko się znudziły, drogi jeszcze sporo zostało, a jedyne co ja czułam to żal bo widziałam jak te zwierzęta się męczą. Wczoraj trafiłam w Internecie na film, który pokazuje jaki jest los tych koni.

Dlatego właśnie postanowiłam napisać o tym gdy zobaczyłam ten filmik. Czuję się w moralnym obowiązku by to zrobić i takie nagłośnienie może być pewną rekompensatą, którą teraz po upływie czasu jeszcze mam okazję uczynić względem tych zmęczonych zwierząt.

Jedno jest pewne, nigdy więcej już się bryczką nie przejadę. Zachęcam Was do takiego samego protestu. Po prostu nie korzystajcie z ich usług, a zwierzętom na pewno będzie lżej. Ja rozumiem, że konie to zwierzęta, które wykorzystywane są również do pracy i wtedy także mają ciężko. Ale wiem też, że wtedy się o nie dba i np. konie pracujące w kopalni w Bochni mieli lepiej niż sami górnicy, a po odpracowaniu odpowiedniego czasu szły na końską emeryturę i nic złego im się nie działo. Tutaj te zwierzęta zmuszane są do wysiłku jedynie ku naszej uciesze z przejażdżki i to już nie jest dobre.

Podobne artykuły