Choking game to kolejna śmiertelnie niebezpieczna zabawa dzieci. Rodzice uważajcie!

Parenting Data publikacji: 15 maja 2018

Czym jest choking game i dlaczego ta zabawa jest tak niebezpieczna? Jest to zabawa w podduszanie i choć zabawa ta była popularna kilkanaście lat temu to zaczyna wracać, a patrząc na globalny zasięg Internetu bardzo łatwo może trafić ze stanów do Polski. Dlatego każdy rodzic powinien uświadomić swoje dziecko o możliwych konsekwencjach takich zabaw.

Choking game to bardzo niebezpieczna zabawa

Dzieci, które się w to bawią celową odcinają dopływ tlenu do organizmu, może to być za pomocą foliowej torebki, ale nie musi. Często też dochodzi do obwiązania szyi różnymi przedmiotami. Po odcięciu dopływu tlenu dochodzi do chwilowej utraty świadomości i stanu euforycznego, który jest celem tej zabawy.

Niestety każda tego typu próba może skończyć się tragicznie bo osoba nieprzytomna nie jest w stanie sama przywrócić sobie oddech. Oprócz tego zablokowanie dostępu tlenu do mózgu może powodować w nim nieodwracalne zmiany. Ta „zabawa” jest bardzo niebezpieczna.

Na wideo poniżej możemy zobaczyć reportaż CBS na temat tej gry. Niestety jest w języku angielskim. Jednak jam same dzieci przyznają, robią to bo jest to popularne w sieci. W materiale jest również pokazany przykład Judy, której syn Erik zmarł właśnie w skutek tej zabawy.

Źródło artykułu: http://www.gazetalubuska.pl/polska-i-swiat/a/rodzice-badzcie-czujni-choking-game-kolejna-smiertelnie-niebezpieczna-zabawa-nastolatkow,13175057

Podobne artykuły