Przez cały czas używaliśmy kostki toaletowej w niewłaściwy sposób!

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-02-07 / Aktualizacja: 2021-03-10

Kostka do WC to mieszanka środków chemicznych, która działa na naszą toaletę odświeżająco, oczyszczająca i dezyfekująco. Wieszamy ją zazwyczaj na brzegu muszli klozetowej, a woda podczas spłukiwania częściowo ją rozpuszcza. W ten sposób nie tylko niwelujemy przykre zapachy i osady, ale też sprawiamy, że zachowanie czystości toalety staje się łatwiejsze.

Większość z nas wiesza ją w zły sposób

Niepoprawne zamocowanie kostki toaletowej w muszli klozetowej

Kostka toaletowa posiada plastikowy koszyczek, który od góry zakończony jest ramieniem z podwójnym zgięciem. Zazwyczaj zahaczamy je o brzeg muszli klozetowej i zamykamy deskę, która na nim się wtedy opiera zapobiegając zsunięciu się ramienia podczas spłukiwania wody.

Jest to jednak nieprawidłowa metoda zawieszania kostki toaletowej. Ramię posiada zagięcie nie po to, aby zawiesić ją o zewnętrzną krawędź muszli klozetowej, ale po to by zahaczyć je o kołnierz, który znajduje się wewnątrz.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Poprawne zawieszenie kostki do wc w muszli klozetowej

Dzięki temu nic na nie wystaje na zewnątrz, a kostka trzyma się doskonale i nie grozi jej odpadnięcie wraz ze strumieniem wody ze spłuczki.

Co w przypadku muszli bez kołnierza?

Obecnie stają się coraz modniejsze miski WC bez kołnierza. Brak kołnierza ma za zadanie zwiększenie higieny przez wyeliminowanie trudno dostępnych zakamarków, których czyszczenie jest uciążliwe.

Oczywiście w takim przypadku nie uda nam się powiesić zawieszki z kostką od WC na wewnętrznej krawędzi kołnierza muszli klozetowej. Jednak producenci środków do dbania o czystość toalety pomyśleli o tym.

W przypadku takich muszli najczęściej stosuje się kostki odświeżające umieszczane wewnątrz spłuczki. Niektórzy producenci dostosowali swoje rozwiązania na tyle, że oferują specjalne pojemniki na kostki odświeżające umieszczane wewnątrz spłuczki. Dzięki temu nie ma ryzyka, że kostka spowoduje zacięcie zaworu spustowego.

Podobne artykuły