Dzielę się by ostrzec innych napisała matka. Powód paraliżu jej córeczki był prosty!

Parenting Data publikacji: 13 czerwca 2017

Amanda jest mamą 3-letniej Evelyn. Dziewczynka doznała paraliżu. Nie mogła utrzymać się na nogach, a jej dziwne zachowanie zaczęło się po wieczornej kąpieli.

Dziwię się, że rodzice w tej sytuacji czekali do rana. Okazało się wtedy, że dziewczynka nadal ma problemy z utrzymaniem się na nogach. Oboje bardzo się wystraszyli, tym bardziej, że ojciec dziecka cierpiał kiedyś na bardzo rzadkiego raka mózgu. Zaczęli podejrzewać to samo u córeczki i udali się do lekarza.

Lekarz oznajmił, że przez 15 lat pracy miał tylko kilkanaście takich przypadków. Dobrze, że trafili do niego bo ktoś, kto tego nie spotkał mógłby nawet tego nie podejrzewać. Dlatego mam postanowiła podzielić się historią.

Winowajcą takiego stanu rzeczy było zakażenie. We włosach dziecka znaleziono kleszcza, który spowodował paraliż.

Jest to niegroźne o ile szybko zgłosimy się do lekarza. Warto przeszukać dziecku dokładnie włosy gdy zacznie w taki sposób się zachować. Po paru dniach gdy nie podejmiemy działania może dojść do paraliżu układu oddechowego, a to może doprowadzić do śmierci.

Gdy spotkacie się z takimi samymi objawami u swojego dziecka, mam nadzieję, że będziecie wiedzieć co zrobić. Podzielcie się tą historią z innymi rodzicami. Być może pomoże ona komuś nawet uratować życie dziecka.

Źródło artykułu: http://www.dailymail.co.uk/health/article-4523900/Mother-releases-video-daughter-paralyzed-tick.html

Podobne artykuły