Domowy sposób na wrośnięty paznokieć

Uroda Data publikacji: 11 lipca 2018

Jak poradzić sobie z wrośniętym paznokciem? Dzisiaj przedstawimy Wam domowy sposób na wrośnięty paznokieć. Dzięki niemu szybko poradzicie sobie z uporczywym i bolesnym problemem.

Domowy sposób na wrośnięty paznokieć

Wrastający paznokieć to problem, który może przytrafić się każdemu z nas. W skutek procesu wrastania paznokcia powstaje infekcja. Palec staje się obolały i powstaje dyskomfort, który niejednokrotnie w bardzo dużym stopniu utrudnia chodzenie. Dlatego w przypadku wrośniętego paznokcia to z czym musimy sobie poradzić to po prostu infekcja.

Dlaczego paznokcie wrastają?

Tak naprawdę sami sobie tę „przyjemność” fundujemy obcinając paznokieć w nieprawidłowy sposób. Dlatego powinniśmy obcinać paznokcie w linii prostej, nie po półkolu. Gdy paznokcie są zbyt twarde, obcinamy je po kąpieli lub wcześniej zmiękczamy mocząc w ciepłej wodzie. Nie należy też wydłubywać z boku paznokci zanieczyszczeń podważając go np. końcem nożyczek czy wykałaczką.

Zdjęcie powyżej pokazuje w jaki sposób powinniśmy obcinać paznokcie. Nie tylko zapobiegnie to wrastaniu paznokci, ale również sprawi, że będą one wyglądały ładniej i bardziej naturalnie. Zaokrąglanie narożników psuje ich wygląd.

Jak poradzić sobie z wrośniętym paznokciem

Wiemy już dlaczego paznokcie wrastają oraz jak temu zapobiec. Co jednak gdy sytuacja już nam się przytrafiła? Jeśli infekcja dopiero się rozwija, możesz wykorzystać ten domowy sposób. Aby go wykonać potrzebne będą nam pewne składniki.

Składniki

Dwie łyżki soli epsom rozpuść w gorącej wodzie. Następnie gdy woda będzie na tyle ciepła aby można było w niej bez poparzenia zanurzyć stopy, włóż je do miski. Mocz stopy przez 15-20 minut. Proces powtórz trzy razy w ciągu dnia. To zmniejszy infekcję

Istnieje również drugi sposób. Wacik możesz namoczyć w occie jabłkowym. Ten również poradzi sobie z infekcją. Owiń nim palce, a następnie zabandażuj. Pozostaw go tak na kilka godzin aby miał czas zadziałać.

Źródło artykułu: https://web.facebook.com/brightside.mini/videos/484734831956877/

Podobne artykuły