Domowe sposoby na ładny zapach z szafy

Porady Data publikacji: 08 stycznia 2023

Co zrobić, aby w szafie ładnie pachniało? W tym artykule przedstawimy Wam kilka domowych sposobów na ładny zapach z szafy. Wcale nie musicie kupować saszetek zapachowych do szaf lub innych gadżetów. Zrobicie je samodzielnie bez najmniejszego trudu, a wszystko czego potrzebujecie, znajdziecie w swoim domu.

Suszona lawenda

Suszona lawenda ma przepiękny zapach, a do tego odstrasza mole. Dlatego świetnie sprawdzi się w roli zapachu do szafy. Wystarczy bawełniany woreczek, który wypełnimy lawendą, a następnie powiesimy w szafie. To najprostszy sposób, aby w Twojej szafie pięknie pachniało i to z użyciem jedynie naturalnych produktów.

Waciki nasączone olejkami zapachowymi

Być może masz swój ulubiony olejek zapachowy. Wystarczy, że zwykły higieniczny wacik nasączysz kilkoma kroplami tego olejku, a następnie za pomocą taśmy samoprzylepnej przykleisz do wewnętrznej ścianki szafy. Dzięki temu będzie unosił się w niej przyjemny aromat, który lubisz.

Tampon spryskany perfumami

Wykorzystaj świeży tampon i spryskaj go ulubionymi perfumami. Następnie powieś go w szafie. Przez długi czas będzie uwalniał przyjemny aromat.

Wkładka higieniczna

Wkładka higieniczna to świetny sposób na odświeżacz do szafy. Wystarczy nasączyć ją olejkiem zapachowym, a następnie przykleić w szafie. Proste i naprawdę skuteczne.

Mydełka zapachowe

Jeśli posiadasz mydełka zapachowe, lub robisz je samodzielnie, to wykorzystaj je w swojej szafie. Wystarczy położyć je na półce lub w bawełnianym woreczku zawiesić na drążku na wieszaki. Mydełko zapewni w szafie przyjemny zapach przez długi czas.

Domowy odświeżacz powietrza w słoiku

Przygotuj mały słoiczek, świetnie sprawdzają się te po obiadkach dla dzieci. Następnie w pokrywce zrób kilka otworów za pomocą gwoździa. Teraz do środka wsyp sodę oczyszczoną. Dodaj również parę kropli ulubionego olejku zapachowego. Ten odświeżacz powietrza można umieścić w szafie, a gdy zapach zacznie znikać, wystarczy dodać parę kropli olejku. Soda oczyszczona pojawia się tu nie bez powodu. Pochłania ona nieprzyjemne zapachy, a więc dodatkowo wspomaga utrzymanie świeżości w szafie.

Podobne artykuły