18 lipca 2021

Chcesz zadbać o kwiaty doniczkowe? Posyp ziemię cynamonem.

Cynamon jest przyprawą, którą stosujemy w kuchni najczęściej podczas pieczenia ciast. Ma on jednak wiele ciekawych właściwości. Pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ale okazuje się, że nie tylko na nas wywiera on korzystny wpływ. Przyda się również naszym roślinom doniczkowym w określonych sytuacjach.

Rozsyp cynamon na ziemi w doniczce

Cynamon jest naturalnym środkiem, który ma działanie antygrzybiczne. Podczas dużej wilgotności powietrza w pokoju, na powierzchni ziemi w doniczce może pojawić się pleśń. Jest ona szkodliwa dla naszej rośliny i nie możemy jej tak zostawić. Zamiast kupować drogie środki lub przesadzać roślinę, możesz posypać ziemię cynamonem.

Cynamon zabija pleśń, a oprócz tego zapobiega jej ponownemu pojawieniu się. Dlatego warto znać ten trik i wykorzystać w takiej sytuacji. Co więcej, warto posypać ziemię cynamonem w otworze, do którego wsadzamy sadzonki. Dzięki temu roślina ukorzeni się szybciej, a dodatkowo będzie zabezpieczona przed szkodliwym działaniem pleśni. Zwiększa się więc szansa, że sadzonka ładnie przyjmie się.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!