Domowa pasta do czyszczenia trudnych zabrudzeń

Porady Data publikacji: 25 lutego 2024

Szukacie naturalnych alternatyw dla dobrze znanych środków czystości? Mleczko do sprzątania jest czymś, co przydaje się podczas sprzątania łazienki lub kuchni, a nawet przy czyszczeniu fug. Ma właściwości ścierające dzięki mikrogranulkom, dlatego też trzeba uważać przy delikatnych powierzchniach, które mogą zostać porysowane.

Nie inaczej jest w domowej naturalnej alternatywie. Również ma te właściwości i należy uważać, aby nie zarysować powierzchni — na wanny. Ma jednak znaczącą przewagę, gdyż składa się z naturalnych składników, które dodatkowo większość z nas ma w swoim domu.

Do stworzenia takiej pasty będziemy potrzebować drobnoziarnistej soli oraz szarego mydła i płynu do mycia naczyń. Teraz wystarczy dodać płyn do soli, a także trochę tartego szarego mydła. Składniki te następnie dobrze wymieszaj, a następnie nałóż na zwilżoną ściereczkę, którą wyczyścisz problematyczne powierzchnie w swojej łazience lub kuchni.

Inne naturalne sposoby na sprzątanie

Soda oczyszczona

Naturalny środek czyszczący i odświeżający, świetnie nadaje się do czyszczenia piekarników, usuwania zapachów z lodówki oraz jako delikatny środek ścierający na powierzchniach.

Ocet

Doskonale usuwa kamień, tłuszcz i inne zabrudzenia. Może być używany do mycia okien, czyszczenia kuchni oraz łazienki. Ocet jest również naturalnym odświeżaczem.

Kwasek cytrynowy

Mocny naturalny środek czyszczący, szczególnie skuteczny w usuwaniu kamienia i osadów z wapnia, idealny do czyszczenia czajników i pralek.

Podobne artykuły