Domowa maseczka ujędrniająca twarz

Uroda Data publikacji: 23 kwietnia 2017

Z wiekiem skóra traci elastyczność. Jednak nie jest tak, że nie możemy nic z tym zrobić. Oczywiście ma na to wpływ środowisko, nasza dieta czy np. palenie tytoniu. Gdy jednak skóra przestaje być elastyczna możemy zacząć przeciwdziałać temu.

Zacznij wzbogacać swoją dietę w proteiny i składniki odżywcze, które wzmacniają naszą skórę. Oczywiście musimy również uzupełniać kolagen, który w głównej mierze odpowiada za jej elastyczność. Bez niego skóra nie będzie jędrna. Również pamiętajmy o tym, że słońce chociaż tak je kochamy to jest wrogiem naszej skóry. Stosuj filtry, tak naprawdę powinnaś stosować filtry na twarz nawet podczas zwykłego wyjścia na spacer. Często jednak bywałoby to zbyt uciążliwe, dlatego stosuj je gdy po prostu będziesz spędzać więcej czasu na słońcu, a już na pewno latem!

Jednym z doraźnych sposobów dbania o naszą skórę i uelastyczniania jej jest stosowanie maseczek. Dzisiaj przedstawimy Wam jeden przepis na maseczkę ujędrniającą skórę twarzy. Możecie ją wykonać w domu gdyż jest bardzo prosta i tania. Składa się ona z marchewki oraz pomarańczy. Pewnie zapytasz dlaczego te składniki?

Marchewka jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, beta-karotenu i witamin. To samo z pomarańczą, a połączenie tych dwóch składników potrafi dać naprawdę doskonałe efekty. Maseczkę będziemy stosować trzy razy w tygodniu. Nałożymy ją na twarz wieczorem aby było to dla nas wygodniejsze i pozostawimy na 20 minut. Po tym czasie twarz możemy spłukać wodą.

Składniki

  • 2-3 duże marchewki
  • sok z jednej pomarańczy
  • łyżka miodu

Przygotowanie

Marchewki nie musisz obierać, ale ją umyj i pokrój na mniejsze kawałki. Następnie włóż do blendera, dolej sok z pomarańczy. Jeśli nie chce Ci się go wyciskać możesz obrać pomarańczę i wrzucić do blendera, a następnie dodaj łyżkę miodu. Bo zblendowaniu maseczkę nakładamy na twarz.

Podobne artykuły