Jak przyśpieszyć wzrost włosów? Oto prosty domowy sposób!

Uroda Data publikacji: 02 marca 2019

Jak przyśpieszyć porost włosów? Wcale nie jest to takie trudne jak się nam wydaje. Tempo wzrostu włosów jest zależne od wielu czynników. Średnio rosną one o jeden centymetr miesięcznie. Dla wielu kobiet to jednak za mało, tym bardziej gdy szykujemy się do ważnego wydarzenia, gdzie zależy nam na ich długości, która później pozwoli je ładnie ułożyć. W takiej sytuacji możemy sięgnąć po metody, które przyśpieszą ten proces.

Jak przyśpieszyć wzrost włosów

Trzeba pamiętać o tym, że włosy w zależności od osoby rosły będą w różnym tempie. Dlatego ciężko jest określić, że w Twoim przypadku zaczną rosnąć w tempie trzech centymetrów miesięcznie. U jednych efekty będą lepsze u innych trochę gorsze. To jak szybko rosną zależy też od innych czynników jak choćby Twoja dieta czy ilość wypijanych płynów. Wpływa to bowiem na to jak włosy są odżywione i nawilżone.

Możesz nawet spowalniać ten proces np. przez uboczne działanie niektórych leków czy po prostu odżywiając się niewłaściwie. Dzisiaj jednak zajmiemy się tym co pomoże nam przyśpieszyć ich wzrost. Za chwilę poznacie metodę, którą możecie wykorzystać, ale najpierw zwróćmy trochę uwagi na to co warto jeść by Twoje włosy były odżywione i miały jak najlepsze warunki do wzrostu.

Dieta dobra dla włosów

Nasze włosy potrzebują białka oraz witamin takich jak witamina A, E czy witaminy z grupy B. Te składniki bardzo dobrze wpływają na ich kondycję. Dostarczając im ich nie tylko będą rosły szybciej, ale też będą zdrowsze, mocniejsze i bardziej błyszczące. Dobrym źródłem białka w diecie jest nabiał. Warto jeść jajka, nawet 7-8 w ciągu tygodnia. Bardzo dobrze gdy 2-3 razy w tygodniu na naszym stole pojawią się też ryby. One są źródłem wielu witamin. Witaminę E znajdziemy też w orzechach czy pestkach winogron. Witaminę A znajdziemy w największej ilości znajdziemy w szpinaku, marchwi czy pomidorach. Witamina B obecna jest w fasoli, wątróbce czy drobiu. Wszystkie te witaminy natomiast znajdziemy w tłustych rybach, dlatego są one bardzo ważnym składnikiem zdrowej diety, a jako naród jemy ich zdecydowanie za mało.

Przyśpieszanie porostu włosów

Wiemy już co warto jeść aby włosy były zdrowe. Zastosuj te porady, a na pewno kuracja przyśpieszająca ich porost będzie skuteczniejsza. Dzięki temu możesz podwoić, a nawet potroić tempo ich wzrostu do nawet 3 cm w trakcie miesiąca. Pamiętaj o tym, że nie ma czarodziejskiej mikstury, po której włosy wystrzelą jak szalone i po tygodniu będziesz wyglądać niczym Roszpunka. Każdy ze sposobów działa też inaczej na każdą z nas. Dlatego gdy efekty nie będą zadowalające jest to po prostu pech, a nie wynik złych intencji.

W internecie bardzo popularne jest wykorzystanie Calcium Pantothenicum. Zaleca się stosowanie go w niedoborach kwasu pantotenowego w organizmie. Jest to nic innego jak witamina B5. Reguluje ona białka i tłuszcze. Uczestniczy również w regeneracji tkanek i przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek. Wiadomo również, że poprawia stan włosów. Przedawkowanie go nie zagraża życiu bo nadmiar jest usuwany wraz z moczem. Jednak zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed jego zażywaniem. Osoby stosujące tę kurację zalecają by nie brać go dłużej niż trzy miesiące.

fot. doz.pl

Są również bardziej naturalne sposoby, które nie wymagają suplementacji. Polegają one na dostarczeniu składników odżywczych włosom przez skórę głowy. Stosuje się je zwykle przed umyciem głowy. Gdy idziesz pod prysznic przepłucz włosy, a następnie zastosuj kurację. Umyj całe ciało i dopiero na koniec włosy tak jak zwykle za pomocą szamponu. Oto sposoby, które możesz wypróbować:

  1. Olejowanie olejem kokosowym, rycynowym, rozmarynowym
  2. Masaż skóry głowy podczas jej mycia, który poprawia ukrwienie
  3. Częste podcinanie końcówek
  4. Płukanka z drożdży kucharskich
  5. Płukanka z naparu z kozieradki
  6. Płukanka naparem z pokrzywy
  7. Maseczka z kawy na włosy

Podobne artykuły