Do którego pojemnika na odpady wrzucić karton po mleku?

Porady Data publikacji: 12 stycznia 2023

Do którego pojemnika wrzucić karton po mleku? Warto znać zasady segregacji odpadów. Przygotowaliśmy dla Was z tego zakresu ściągę, z której zawsze możecie skorzystać. Czasami jednak pojawiają się wątpliwości i zastanawiamy się, do jakiego pojemnika wrzucić dany odpad. Sytuacja ta często przytrafia się z kartonami po wypitym mleku. Gdzie powinniśmy je wrzucić? Może do papieru, bo to przecież karton? Posiada jednak plastikową nakrętkę, a w środku folię.

Do którego pojemnika wyrzucić karton po mleku

Karton po mleku powinniśmy wrzucić do pojemnika o kolorze żółtym. Przeznaczony jest on na metale i tworzywa sztuczne.

Skąd możemy mieć pewność? Wystarczy sięgnąć do źródła, a więc do instytucji, która zajmuje się gospodarką odpadami komunalnymi. Na stronie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze dostępna jest wyszukiwarka odpadów.

Jeśli mamy wątpliwość, do którego pojemnika dany odpad wyrzucić, wystarczy wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę. Jeśli znajduje się on w bazie, otrzymamy dokładną odpowiedź, do którego pojemnika dany odpad wrzucić.

fot. zgk.net.pl

Trzeba przyznać, że takie narzędzie udostępnione mieszkańcom jest bardzo wygodne. Dostępna jest ona pod adresem zgk.net.pl/odpady. Podobna funkcjonuje również na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Jeśli więc jakiegoś odpadu nie uda nam się znaleźć na jednej stronie, to warto spróbować na drugiej. Dostępna jest pod adresem segregujna5.um.warszawa.pl.

Podobne artykuły