Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust?

Porady Data publikacji: 14 lipca 2019

Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust? Czosnek jest bardzo zdrowy, a dania z dodatkiem czosnku lub polane czosnkiem czosnkowym są naprawdę pyszne. Niestety po ich zjedzeniu pojawia się dyskomfort w postaci przykrego zapachu z ust. Jeśli jesteśmy w domu nie jest to wielkim problemem, ale gdy zjemy lunch na mieście, a potem wyskoczy nam ważne spotkanie, zapach czosnku mógłby stanowić dużą przeszkodę. Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu zapachu czosnku z ust możecie szybko się pozbyć.

Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust

Usunięcie tego zapachu jest dość trudne. Jest on wynikiem allicyny. To związek, który zawiera czosnek, ale jednocześnie nie jest on metabolizowany przez ludzki organizm. Musimy więc wydalić go drogą oddechową, a gdy silnie się pocimy, również nasz pot może mieć nieprzyjemny czosnkowy zapach. Jest to problem zwłaszcza latem. Dlatego jeśli masz problem z poceniem się lepiej unikać jedzenia silnie czosnkowych potraw podczas urlopów.

Jabłko

Jednym ze sposobów jest kupienie jabłka. Jabłko jest naturalnym sposobem na czyszczenie zębów oraz odświeżającym oddech. Po prostu kup sobie jabłko i zjedz dokładnie je przeżuwając. Ale to nie wszystko co w takiej sytuacji zrobisz. Sposobów na neutralizację zapachu czosnku z ust jest więcej.

Pietruszka

Listki pietruszki skutecznie zabijają zapach czosnku wydzielany z ust i odświeżają oddech. Wystarczy przeżuć je niczym gumę do żucia. Jeśli będziesz jadła danie z czosnkiem możesz poprosić aby było udekorowane pietruszką. Po skończonym posiłku wystarczy przeżuć same liście i problem znika. Ten prosty lifehack może przydać Ci się podczas wakacji lub biznesowych spotkań, gdy nie chcesz rezygnować ze smaku czosnkowych dań.

Goździki

Żucie goździków pozytywnie wpływa na zdrowie jamy ustnej. Niwelują one stany zapalne i zabijają bakterię. Mogą poprawić kondycję dziąseł i zębów, a nawet działają znieczulająco w przypadku bólu zęba. Co więcej, goździki skutecznie zabijają nieprzyjemny zapach czosnku. Wystarczy tylko przeżuć je po tym jak zjemy coś co zawiera czosnek.

Wino i mleko

Wino i mleko mają neutralizujące działanie na zapach czosnku z ust. Jeśli jesteś w restauracji możesz zamówić sobie wino do obiadu. Jeśli jednak prowadzisz auto zamów szklankę mleka lub kup kartonik w sklepie i wypij. Po wszystkim możesz wziąć miętową gumę do żucia i nie przejmować się podczas spotkania tym, że Twój oddech będzie odstraszał czosnkowym aromatem. Chyba, że wybierasz się na randkę z wampirem :)

Podobne artykuły