Dlaczego zegarki ustawia się na 10:10?

Lifestyle Data publikacji: 02 marca 2018

Zauważyliście może, że zegarki w katalogach ustawione są zawsze na godzinę 10:10? Jesteście ciekawi dlaczego tak jest? Przeczytajcie do końca, a odpowiemy Wam na to pytanie.

Być może nawet nie zauważyliście, że zegarki na zdjęciach przedstawiających je w katalogach zawsze ustawione są na 10:10. No może nie zawsze, ale to tylko dlatego, że ustawiał je ktoś, kto nie znał tej tajemnicy. Oto kilka zdjęć z Google Grafika, które przedstawiają zegarki, po wpisaniu zapytania „zegarki”. Są to zdjęcia ze sklepów internetowych oraz katalogów. Co je łączy? Oczywiście godzina 10:10.

Dlaczego w katalogach ustawia się zegarki na 10:10?

Istnieje kilka teorii na to dlaczego zegarki ustawia się na 10:10. Czasami oczywiście jest to minuta czy dwie w jedną lub drugą stronę np. 10:08. Niektóre teorie są bardzo ciekawe, ale mają nie wiele wspólnego z prawdą. Realny powód jest bardzo prosty.

Producenci ustawiają wskazówki zegarków na tą godzinę podczas prezentowania ich tylko dlatego aby jak najlepiej zaprezentować zegarek. Zdjęcie w katalogu ma sprzedać zegarek nic więc dziwnego, że specjaliści od marketingu przetestowali wiele układów i stworzyli wiele analiz. Dzięki temu wiedzą dokładnie, że zegarek najlepiej prezentuje się gdy ustawimy na nim godzinę 10:10.

Dzięki takiemu ustawieniu wskazówek można najlepiej zaprezentować wygląd tarczy i wszystko co dany model wyróżnia na tle konkurencji i może nam się spodobać.

Ułożenie takie zapewnia nam całkowity przegląd zegarka. Wskazówki nie nachodzą na siebie, są rozłożone na dwie strony tarczy co wygląda estetycznie. Dzięki temu możemy szybko ocenić czy zegarek nam się podoba. Zauważcie również, że logo znajduje się zazwyczaj pod godziną 12. Takie ułożenie wskazówek pomaga w pełni wyeksponować logo producenta na zdjęciu.

Jest to ważne, bo gdy reklama przemknie nam i nie zdążymy zaobserwować jakiej firmy dotyczy to gdy zegarek nam się spodobał, na pewno zobaczyliśmy na nim logo. Czasami znajduje się ono na godzinie 9 co też pozwala je wyeksponować i wskazówki go nie zasłaniają.

Podobne artykuły