Czy wiesz dlaczego koty boją się ogórków? Odpowiedź jest bardzo ciekawa!

Lifestyle Data publikacji: 13 września 2018 / Aktualizacja: 2022-11-25

Czy zauważyliście jak dziwnie koty reagują na ogórki, tak jakby się ich bały? Na YouTube można zauważyć wiele kompilacji filmów, które pokazują właśnie tę reakcję kota. Jeden z nich możecie obejrzeć poniżej jeśli nigdy wcześniej nie widzieliście jak kto na niego reaguje.

Reakcje kotów na górek

Dlaczego tak się dzieje? Czemu kot boi się tego zielonego i podłużnego warzywa jakim jest ogórek? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dr Mugford tłumaczy, że kształt ogórka przypomina kotu węża, a jego reakcja jest po prostu chęcią obrony przed atakiem, który mógłby nastąpić.

Dla nas to wygląda zabawnie, ale robienie kotu takich dowcipów nie jest dla niego dobre. Naraża to bowiem zwierzę na bardzo duży stres. Może nawet skutkować brakiem zaufania do nas jako opiekuna lub problem z jedzeniem. Dlatego nie fundujmy naszemu pupilowi takiej traumy.

Jak odstraszyć koty?

Rozstawianie ogórków na balkonie, tarasie czy w ogrodzie to jednak niezbyt dobry sposób na odstraszanie kota. Jeśli chcecie wiedzieć, jak odstraszyć koty ze swojego ogrodu, bądź balkonu. To zapraszamy Was do lektury artykułu, który na ten temat napisaliśmy.

Źródło artykułu: https://www.jestpozytywnie.pl/koty-boja-sie-ogorkow/2/

Podobne artykuły