10 genialnych gadżetów, które chciałabyś mieć w swojej kuchni

Gadżety Data publikacji: 07 lutego 2017

To lista 10 naprawdę fajnych gadżetów, które na pewno chciałabyś mieć w swojej kuchni. No może nie wszystkie, ale któryś z nich z pewnością :) Niektóre ułatwiają pracę, inne są po prostu fajne albo ułatwiają organizację miejsca w kuchni. Zobaczcie same!

1. Uchwyt na worek przy blacie kuchennym

Dzięki niemu krojenie i wyrzucanie resztek będzie o wiele wygodniejsze. Wystarczy zamontować go przy blacie i włożyć woreczek. Wszystkie resztki podczas przygotowania obiadu lądują do niego, a mamy go tuż pod ręką  :)

2. Separator do żółtka

Prosty gadżet z klipsem na miskę, który umożliwia szybkie oddzielnie białka od żółtka. Ułatwia i przyśpiesza pracę w kuchni :)

3. Etykiety na słoiki

Samoprzylepne etykiety, dzięki którym podpiszemy wszystkie swoje pojemniki :) Przydają się by poprawić sobie organizację kuchni i nie zastanawiać się gdzie co leży.

4. Zgrzewacz do woreczków

Gdy otworzysz makaron, chipsy lub jakiś inny produkt zapakowany w woreczek z folii lub aluminium to wystarczy go potem zgrzać tym małym urządzeniem aby ponownie był szczelnie zamknięty. Dzięki temu produkty nie wysychają i są dłużej świeże.

5. Oczyszczasz odpływu zlewu

Można go wykorzystać w łazience, ale również kuchni. Umieszczamy go w odpływie zlewu, a po jakimś czasie wyjmujemy. Przyczepiają się do niego wszystkie resztki i dzięki temu nie zatykają odpływu.

6. Pudełka na półki lodówki

Sprytne wiszące pudełka do półek w lodówce, które jeszcze lepiej pozwalają nam zorganizować sobie miejsce w lodówce. Ja jednym z takich proponuję nakleić wcześniej wspomnianą etykietę i napisać „Zjedz mnie teraz” oraz umieszczać tam produkty, którym kończy się data spożycia.

7. Uchwyt do siatek

Gdy wracasz z zakupów, a palce usychają od siatek, wtedy docenisz ten prosty gadżet. Dzięki niemu bez bólu przeniesiesz wszystkie siatki na jeden raz :)

8. Organizer na drzwiczki szafek

Często są one niewykorzystane, a przecież można na nich coś powiesić do czego potrzebujemy mieć szybki dostęp. Wtedy przydadzą nam się takie proste samoprzylepne organizery.

9. Krajalnica różne wzory

Bardzo fajna krajalnica, która posiada różne wzory ostrzy. Dzięki temu można robić naprawdę fajne dania, które zaskoczą wszystkich. I to w prosty sposób :)

10. Minutnik do jajek

Jest wyjątkowy bo wrzuca się go razem z jajkami do wody, a on zmienia barwę i pokazuje w jakim stopniu ugotowane jest żółtko. Świetny gadżet jeśli Twoje jajka na miękko nigdy nie wychodzą idealnie :)

Podobne artykuły