15 kwietnia 2019

Dlaczego warto mieć własny basen ogrodowy?

Basen w przydomowym ogrodzie to znakomity pomysł na aktywność fizyczną oraz odprężenie w letnie, upalne dni. W ostatnich latach tego typu wyposażenie ogrodu cieszy się bardzo dużą popularnością, dlatego w sklepach znajdziemy modele o zróżnicowanej pojemności, kształcie i głębokości. Dlaczego warto zainwestować w przydomowy basen? W dalszej części artykułu dowiesz się, jaki model wybrać aby sprawdził się w Twoim ogrodzie.

Basen ogrodowy – dlaczego warto go mieć?

Wiele z nas marzy o posiadaniu własnej osobistej strefy relaksu w okresie lata. Nie ma bowiem przyjemniejszego uczucia niż zanurzenie się w chłodnej wodzie w zaciszu przydomowego ogrodu. Chcąc to osiągnąć możemy zainwestować w basen ogrodowy, który będzie dobrą alternatywą dla płatnych pływalni, kąpielisk czy też jezior. Relaks po pracy, weekendowy wypoczynek, aktywne spędzenie wolnego czasu to tylko niektóre z zalet jakie oferują tego typu zbiorniki. Własny przydomowy basen ogrodowy stwarza również możliwość organizowania ciekawych imprez dla dorosłych, tzw. pool party.

Baseny ogrodowe z Dobre Baseny to również raj dla najmłodszych, które pod opieką dorosłych mogą bawić się w mniejszych basenach dmuchanych. Wyposażenie basenu w zabawki i akcesoria do pływania z pewnością zachęcą ich do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Jaki basen ogrodowy wybrać?

Basen do ogrodu może być trwałym elementem krajobrazu jak i przenośnym wyposażeniem, które bez problemu będziemy mogli przenieść w inne miejsce.

Baseny stacjonarne

Baseny stacjonarne to rozwiązanie polecane do większych ogrodów. Gotową konstrukcję umieszcza się w specjalnie przygotowanym do tego celu wykopie bez dodatkowych wzmocnień. Baseny stacjonarne na trwałe wpisują się w krajobraz ogrodu, dlatego wymagają regularnej pielęgnacji i stosowania odpowiednich preparatów. Ich montaż jest bardziej czasochłonny, a koszty zdecydowanie wyższe od modeli przenośnych. Baseny wbudowane w ogród produkowane są najczęściej ze stali, wytrzymałych tworzyw sztucznych oraz aluminium. Modele te polecane są szczególnie dla licznych rodzin, które w letnim sezonie pragną korzystać z wodnego relaksu. Chcąc na dłużej zachować trwałość konstrukcji basenu stacjonarnego, warto wyłożyć go kilkuwarstwową folią PCV.

Baseny przenośne

Baseny przenośne to wszelkiego rodzaju nowoczesne konstrukcje – stelażowe, rozporowe lub dmuchane. Ich główną zaletą jest mobilność, dzięki czemu możemy je łatwo przenieść w dowolne miejsce naszego ogrodu. Baseny przenośne sprawdzają się na małych posesjach, gdzie nie istnieje możliwość wbudowania modelu stacjonarnego. Ich największą zaletą jest to, że w każdej chwili możemy je złożyć, nie tracąc przy tym powierzchni przydomowego ogrodu. Rozmiary tego typu basenów są mniejsze, dlatego łatwiej jest je przechowywać poza sezonem oraz utrzymać w należytej czystości. Wśród basenów przenośnych dostępne są modele dmuchane, rozporowe, stelażowe i stalowe.

Każdy, kto lubi pływać lub spędzać swój wolny czas w wodzie powinien zainwestować w zakup basenu ogrodowego. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić czas, ale i pieniądze, które musielibyśmy wydać na publiczną pływalnię. Odpoczynek we własnym basenie w przydomowej zieleni jest ponadto o wiele przyjemniejszy i komfortowy.